Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیوارکشی برای عدم ورود مهاجران

دیوارکشی برای عدم ورود مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در سخن شما لائورا از لیون (فرانسه) پرسیده است: «کشورهایی نظیر مجارستان برای پیشگیری از هجوم مهاجران، دیوارهای محافظتی بنا کرده اند. آیا این

آگهی

این هفته در سخن شما لائورا از لیون (فرانسه) پرسیده است: «کشورهایی نظیر مجارستان برای پیشگیری از هجوم مهاجران، دیوارهای محافظتی بنا کرده اند. آیا این کار قانونی است؟ آیا این بهترین راه حل برای پایان دادن به مهاجرت غیرقانونی است؟»

الیزابت وَله، تحلیلگر جغرافیای سیاسی، از دانشگاه کبک در مونترئال پاسخ می دهد:

«قانونی؟ دادن یک جواب ساده دشوار است. این پرسش دو جنبه دارد. تا جاییکه به قانون بین المللی و آزادی مهاجرت مربوط می شود، این کار غیرقانونی است. شما نمی توانید مانع عبور افراد بشوید. اما قانونی است از آنجا که بسیاری از کشورها در محدوده خود و تماماً با رعایت حق حاکمیتشان این دیوارها را می کشند و اینجاست که قانون بین المللی متوقف می شود. پیش از فرو ریختن دیوار برلین نزدیک به ۱۰ دیوار در جهان وجود داشت. همه می گفتند که این پایان کار است.اما این یک توهم بود، گرچه مرزها در محدوده شنگن و ناحیه توافق تجاری آمریکای شمالی (NAFTA) منسوخ شده اند، اما جدا از آنها، مرزها شدیداً همه جا حاضر اند».

وی همچنین می گوید: «در حال حاضر نزدیک به ۶۵ دیوار ساخته شده یا در حال ساخته شدن هستند. این تعداد بسیار زیاد است و البته می دانیم که فایده ای نخواهد داشت. این دیوارها تنها تنگنا می سازند و جریان مهاجران را به سوی برخی کشورها که عملا غرق شده اند هدایت می کنند. این پدیده را می توان در جمهوری مقدونیه که بخشی از یوگوسلاوی سابق بود دید، در مرزهای مجارستان، و می توان مشکلاتی را که در یونان پدید می آید مشاهده کرد».

او می افزاید: «و در آخر، این کار نوعی از اقتصاد غیرقانونی را شکل می دهد که هر چه خشونت بار تر می شود و با پرداختهای مهاجران هرچه بیشتر بر سازمانهای مافیایی متمرکز می شود. این افراد در هرحال می آیند و (از مرزها) عبور می کنند. کاری که باید بکنیم آن است که به ورای مرزها نگاه کنیم، آن سوی مدیترانه و از خودمان بپرسیم چه کمکی می توانیم به این مردم بکنیم تا بخواهند در وطنشان بمانند».

شما هم اگر مایلید سوالی بپرسید روی دکمه زیر کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در مرز آمریکا و مکزیک؛ دیوارکشی‌های ترامپ ادامه‌ دارد

سیاست‌های مهاجرتی ترامپ؛ دیدار پدر و پسر در فرودگاه پس از دو سال دوری

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز