سیاست‌های مهاجرتی ترامپ؛ دیدار پدر و پسر در فرودگاه پس از دو سال دوری

سیاست‌های مهاجرتی ترامپ؛ دیدار پدر و پسر در فرودگاه پس از دو سال دوری
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نُه خانواده مهاجر با پیگیری یک قاضی فدرال توانستند به آمریکا بازگشته تا بتوانند بعد از حدود دو سال با فرزندانشان دیدار کنند. آنها بنابر سیاست‌های مهاجرتی ترامپ از دیدار با فرزندانشان محروم شده‌اند.

آگهی

نُه خانواده‌‌ای که در پی سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ از آمریکا اخراج شده‌ بودند اجازه یافتند از گواتمالا عازم فرودگاه بین‌المللی لس‌‌آنجلس شوند و بعد از یک سال و نیم بچه‌هایشان را از نزدیک ببینند.

بر اساس تصمیم مهاجرتی دولت ترامپ هزاران خانواده از فرزندانشان جدا شده و فرزندانشان در مراکز پناهندگی و به دور از خانواده نگهداری می‌شوند.

سفر این گروه از خانواده‌ها به آمریکا با دستور یک قاضی فدرال ممکن شد. مطابق رای این قاضی دولت ایالات متحده به طور غیرقانونی مانع از ارائه درخواست پناهندگی این خانواده‌ها شده است.

برخی از بچه‌های دورمانده از پدر و مادر در فرودگاه چشم انتظار خانواده خود بودند. بایرون ۹ ساله پسر یکی از آنها بود. دیوید کولز پدر بایرون به محض دیدن پسرش روی زمین نشست و او را در آغوش گرفت.

دیوید پس از اینکه سه دقیقه‌ای فرزندش را در آغوش گرفته بود و می‌گریست گفت: «او خیلی كوچك بود و حالا حسابی بزرگ شده.»

سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ و جدایی خانواده‌ها از فرزندانشان کماکان گریبانگیر صدها و چه بسا هزاران خانواده مهاجر دیگر شده است.

بیش از ۴ هزار کودک با اجرای سیاست‌های مهاجرتی ترامپ از والدین خود جدا شده‌اند.

مطابق سیاست‌های مهاجرتی جدید خانواده مهاجران به عبور غیرقانونی از مرز مکزیک متهم شده‌اند. در عین حال فرزندان این خانواده‌ها با نظارت دولت آمریکا در مراکز مراقبت از اطفال به سر می‌برند.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه دیوارکشی در مرز با ایران را آغاز کرد

دیوارکشی برای عدم ورود مهاجران

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟