Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مصرف گوشت و فرآورده های حیوانات شبیه سازی شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

مصرف گوشت و فرآورده های حیوانات شبیه سازی شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: آیا در اروپا خوردن گوشت یا فرآورده های حیوانات شبیه سازی شده ممکن است؟ کامیل پرین، کارشناس سیاست

آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: آیا در اروپا خوردن گوشت یا فرآورده های حیوانات شبیه سازی شده ممکن است؟

کامیل پرین، کارشناس سیاست گذاری مواد غذایی از سازمان مصرف کنندگان اروپایی در پاسخ به این پرسش می گوید: «جای حیوانات شبیه سازی شده در ظرف غذای ما نیست. این حیوانات پتانسیل ژنتیکی بالایی برای تولید مثل دارند. کسی که این نوع حیوانات را پرورش می دهد، هم یک حیوان شبیه سازی شده به قیمت ۱۵۰۰ یورو را تنها زمانی به کشتارگاه می فرستد که حیوان در حال مرگ باشد. به این ترتیب و حتا در کشورهایی مانند ایالت متحده، کانادا و آرژانتین هم که شبیه سازی حیوانات انجام می شود، سیستمی برای ممانعت از فرستادن این حیوانات به زنجیره مواد غذایی وجود دارد.»

وی می افزاید: «در حال حاضر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شبیه سازی حیوانات به منظور خوردن گوشت یا فرآورده های آنها انجام نمی شود. فرآورده های این حیوانات هم که احیانا از کشورهای دیگر وارد اروپا می شود، باید مجوز داشته باشند. از سوی دیگر، تا کنون هیچ شرکت مواد غذایی هم درخواست تجاری کردن این محصولات را نکرده است. در مقابل، واردات موادی که برای شبیه سازی حیوانات لازم است، امکان پذیر است.»

خانم پرین در مورد مصرف گوشت یا شیر فرزندان حیوانات شبیه سازی شده می گوید: «این احتمال هم هست که مصرف کنندگان اروپایی تا به حال گوشت یا فرآورده های غذایی فرزندان یک حیوان شبیه سازی شده را مصرف کرده باشند. در مورد این محصولات هیچ محدودیتی وجود ندارد و نیاز به برچسبی اطلاع رسانی هم نیست. با این حال، طبق یک نظر سنجی که توسط کمیسیون اروپا انجام شده، اکثر اروپایی ها با شبیه سازی حیوانات به قصد خوردن فرآورده های آنها، بدلیل سلامت حیوان و مسائل اخلاقی مخالفند. ۸۳ درصد مصرف کنندگان اروپایی مایلند که روی فرآورده های این حیوانات برچسبی برای اطلاع وجود داشته باشد.»

خانم پرین در پایان می گوید: «در حال حاضر بحثهایی در اتحادیه اروپا در مورد شبیه سازی حیوانات جریان دارد. کمیسیون اروپا می خواهد شبیه سازی و مصرف گوشت حیوانات شبیه سازی شده را ممنوع اعلام کند. در حالیکه پارلمان اروپا قصد دارد حتی فروش گوشت و فرآورده های غذایی فرزندان این حیوانات هم ممنوع شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقامات ویتنامی به پایتخت‌نشینان هانوی: گوشت سگ نخورید

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا