دور بعدی گفتگوهای یونان و کمیسیون اروپا در چند روز آینده

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دور بعدی گفتگوهای یونان و کمیسیون اروپا در چند روز آینده

بنا بر اعلام کمیسیون اروپا، دور بعدی گفتگوهای میان آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان و ژان کلود یونکر، رئیس این کمیسیون در چند روز آینده برگزار خواهد شد. به گزارش خبرگزاری رویترز وام دهندگان به یونان از این کشور خواسته اند که اقداماتی برای فروش دارایی های دولتی، کاهش حقوق بازنشستگی و اصلاحات استخدامی انجام دهد.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا درباره دور بعدی گفتگوها گفت: «بعد از گفتگوها و مذاکرات طولانی و چالش برانگیز با نخست وزیر یونان، فقط توانستم سه ساعت بخوابم و به همین دلیل، باید ساعت یازده بلافاصله اینجا را ترک کنم زیرا ما باید شرایط برگزاری دور بعدی مذاکرات را آماده کنیم.»

یانیس امانوئلیدیس، کارشناس مرکز سیاست اروپایی به یورونیوزمی گوید تاکتیک هایی که آقای سیپراس در مذاکرات به کار می گیرد، می تواند بسیار خطرناک باشد و به ورشکستگی و خروج یونان از حوزه یورو بیانجامد. وی می افزاید: «مسائل و اختلافات خیلی زیادی وجود دارد. مسائلی که بطور کلی با وضعیت بدهی ها مرتبط است و همچنین بحث احترام به اصلاحاتی که یونان باید در نظام تامین اجتماعی اش اعمال کند. بنابراین مسائل زیاد و ناراحت کننده ای هست که باید راهی برای سازش درباره آنها پیدا کرد.»

در این شرایط یکی از وزرای دولت یونان گفته است که آتن شرایط معامله پیشنهاد شده توسط ژان کلود یونکر را نخواهد پذیرفت.