ابراز نگرانی از افزایش مواد مخدر خالص تر و قوی تر در اروپا

ابراز نگرانی از افزایش مواد مخدر خالص تر و قوی تر در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرکز اروپایی کنترل مواد مخدر و اعتیاد، درباره افزایش تولید مواد مخدر خالص تر و قوی تر و بیشتر شدن انواع مواد مخدر جدید آزمایشگاهی در این قاره هشدار

آگهی

مرکز اروپایی کنترل مواد مخدر و اعتیاد، درباره افزایش تولید مواد مخدر خالص تر و قوی تر و بیشتر شدن انواع مواد مخدر جدید آزمایشگاهی در این قاره هشدار داده است.

در گزارش تازه این نهاد نسبت به افزایش قابل توجه خلوص مواد روانگردان در داروهای مخدری که افراد و عمدتا جوانان در پارتی ها مصرف می کنند، از ماده «ام دی ام ای» در قرصهای اکستسی یا به اصطلاح اکس گرفته تا کوکایین و هرویین با درجات بالای خلوص، ابراز نگرانی شده است.

این مرکز اروپایی می گوید ماده فعال در برگهای ماری جوانا طی پنج سال گذشته دو برابر شده است. این ماده در حشیشهایی که فروخته می شود نیز نسبت به ده سال گذشته دو برابر قویتر شده است.

ماری جوانا همچنان پرمصرف ترین ماده مخدر در اروپاست و مصرف آن بویژه در فرانسه، بلغارستان و کشورهای اسکاندیناوی رو به افزایش است. مصرف یا همراه داشتن ماری جوانا شصت درصد موارد بزهکاری مرتبط با موارد مخدر در اروپا را تشکیل می دهد.

مرکز اروپایی کنترل مواد مخدر و اعتیاد در گزارش خود، همچنین به مشکلات بی سابقه و فزاینده در نظارت بر مواد روانگردانی که از نظرقانونی ممنوع نیستند اشاره کرده اما هشدار داده است که در صورت ممنوعیت این مواد، ممکن است داد و ستد آنها حالت زیرزمینی پیدا کند.

بر اساس این گزارش، در این محدوده خاص که از نظر قانونی بلاتکلیف است، تنوع مواد روانگردانی که در اروپا ارائه می شود، بسیار زیاد شده است. طی دوازده ماه گذشته، هر هفته، دو ماده جدید کشف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود