دیدار سیپراس و یونکر در بروکسل برای گفتگو درباره طرح جدید یونان

دیدار سیپراس و یونکر در بروکسل برای گفتگو درباره طرح جدید یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان امشب در بروکسل و در مراسم شامی با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند. ناظران این دیدار را «آخرین شانس برای

آگهی

آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان امشب در بروکسل و در مراسم شامی با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند.

ناظران این دیدار را «آخرین شانس برای دستیابی به توافق» میان یونان و اتحادیه اروپا در ارتباط با بدهی های این کشور می دانند.

سیپراس در هنگام ترک آتن از ارائه طرح جدیدی به اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: «این طرح به یونان اجازه می دهد تا از تنگنای مالی بیرون بیاید و فضایی برای بهبود اوضاع فراهم کند. این طرح به سناریوهای فاجعه آمیز پایان خواهد داد.»

با اینحال سخنان مارگاریتاس شیناس، سخنگوی کمیسیون اروپا از انتظارات کاسته است. او گفت: «امشب احتمال نمی دهیم نتیجه نهایی بدست آید. این تنها یک گفتگو است و نه نتیجه گیری.»

روز دوشنبه آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و روسای صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا، در پایتخت آلمان بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو نشستند.

آتن در صورت عدم دریافت کمک های بیشتر ظرف چند روز ورشکست خواهد شد. تنها در ماه ژوئن، یونان باید ۱.۶ میلیارد یورو به صندوق بین المللی پول بپردازید. با اینحال آلکسیس سیپراس تهدید کرده که در صورت عدم توافق از پرداخت ۳۰۰ میلیون یورویی که این هفته باید به صندوق بین المللی پول بپردازد سر باز خواهد زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد