Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیدار سیپراس و یونکر در بروکسل برای گفتگو درباره طرح جدید یونان

دیدار سیپراس و یونکر در بروکسل برای گفتگو درباره طرح جدید یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان امشب در بروکسل و در مراسم شامی با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند. ناظران این دیدار را «آخرین شانس برای

آگهی

آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان امشب در بروکسل و در مراسم شامی با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند.

ناظران این دیدار را «آخرین شانس برای دستیابی به توافق» میان یونان و اتحادیه اروپا در ارتباط با بدهی های این کشور می دانند.

سیپراس در هنگام ترک آتن از ارائه طرح جدیدی به اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: «این طرح به یونان اجازه می دهد تا از تنگنای مالی بیرون بیاید و فضایی برای بهبود اوضاع فراهم کند. این طرح به سناریوهای فاجعه آمیز پایان خواهد داد.»

با اینحال سخنان مارگاریتاس شیناس، سخنگوی کمیسیون اروپا از انتظارات کاسته است. او گفت: «امشب احتمال نمی دهیم نتیجه نهایی بدست آید. این تنها یک گفتگو است و نه نتیجه گیری.»

روز دوشنبه آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و روسای صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا، در پایتخت آلمان بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو نشستند.

آتن در صورت عدم دریافت کمک های بیشتر ظرف چند روز ورشکست خواهد شد. تنها در ماه ژوئن، یونان باید ۱.۶ میلیارد یورو به صندوق بین المللی پول بپردازید. با اینحال آلکسیس سیپراس تهدید کرده که در صورت عدم توافق از پرداخت ۳۰۰ میلیون یورویی که این هفته باید به صندوق بین المللی پول بپردازد سر باز خواهد زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟