نحوه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کالا در کشورهای اتحادیه اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نحوه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کالا در کشورهای اتحادیه اروپا

دراین برنامه سخن شما، یکی از کاربران پرسیده است: «من ساکن بلژیک هستم و می خواهم در آلمان لوازم برقی خانگی و یک خودور بخرم. آیا باید پول یا مالیات بر ارزش افزوده بیشتری بپردازم؟»

سارا پفلگر، از دفتر روابط مستقیم اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: «شما بعنوان یک شهروند اتحادیه اروپا نباید برای کالایی که در یکی از کشورهای اتحادیه، به غیر از کشور محل اقامتتان می خرید، مبلغ اضافی بپردازید. مثلا، کسانی که از جاذبه های توریستی کشوری دیدن می کنند هزینه بیشتری نسبت به ساکنان آن می پردازند. این تبعیض وحشتناکی است و شما نباید آن مبلغ را بپذیرید. با این حال، برای تفاوت قیمتها دلایلی وجود دارد، مانند قیمت بالاتر تحویل کالا برای کشورهای خارجی. شما بعنوان خریدار شخصی در کشورهای اتحادیه اروپا باید فقط مالیات بر ارزش افزوده را یک بار بپردازید آنهم در کشوری که کالای خود را در آن می خرید.»

وی می افزاید: «می توانید هر کالایی را که در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می خرید، به کشورتان وارد کنید، بدون اینکه مجبور باشید ورود آن را در مرز اعلام کنید. اما این خرید باید فقط برای مصرف شخصی خودتان یا خانواده تان باشد و نه برای فروش دوباره آن یا منظور دیگری. از اول ژانویه سال جاری میلادی شما باید مالیات بر ارزش افزوده خدمات ارتباطات و خدمات الکترونیکی را فقط در کشور محل اقامت خود بپردازید و مجبور نیستید در کشوری که این خدمات را در آن دریافت کرده اید، هزینه اضافی بپردازید، صرف نظر از اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد یا خارج از اتحادیه باشد. در مورد وسیله نقلیه هم مالیات بر ارزش افزوده را در کشور محل اقامتتان می پردازید، جایی که خودرو ثبت می شود.»