یونان به تعهدش در قبال صندوق بین المللی پول عمل کرده است

یونان به تعهدش در قبال صندوق بین المللی پول عمل کرده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال روزها تردید در مورد توانایی یونان در بازپرداخت اقساط دیونش به صندوق بین المللی پول، ، روز دوشنبه، بنبال اجلاس وزیران دارایی منطقه یورو، وزیر دارایی یونان دستور انتقال مبلغ هفتصد و پنجاه میلیون

آگهی

بدنبال روزها تردید در مورد توانایی یونان در بازپرداخت اقساط دیونش به صندوق بین المللی پول، ، روز دوشنبه، بنبال اجلاس وزیران دارایی منطقه یورو، وزیر دارایی یونان دستور انتقال مبلغ هفتصد و پنجاه میلیون یورو قسط قروض کشور به صندوق را صادر کرد، اما هنوز هیچگونه توافقی درمورد پرداخت وام بیشتر به این کشور صورت نگرفته است.

مقامات وزارت دارایی یونان می گویند این مبلغ در روز سه شنبه در حساب صندوق بین المللی پول واریز خواهد شد.

وزیران دارایی منطقه یورو ضمن استقبال از دستاوردهای یونان، پذیرفتند که برای دیگر اصلاحات در یونان از جمله صندوق بازنشستگی، به زمان بیشتری نیاز است.

یرون دایسلبلوم، رئیس گروه وزرای دارایی منطقه یورو گفت: “ما درمورد توافق نهایی (بر سر پرداخت وام به یونان) در اسرع وقت، اشتراک نظر داریم. با مشکل زمان و وجه روبرو هستیم، اما امیدواریم قبل از آنکه وقت و پول به اتمام برسد به توافق برسیم. این هدف مشترک ماست.”

برخی از مقامات حزب چپگرای نخست وزیر سیپراس مصر بودند که این وجه نباید تا هنگامیکه وام دهندگان بین المللی یونان بیانیه ای مثبت در مورد اصلاحات در یونان صادر نکرده اند، به صندوق بین المللی پرداخت شود.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می گوید طبق معمول این وجه فراهم است، اما معلوم نیست این وجه از چه منبعی تهیه شده است: “به صراحت بگویم، مسئله وجه، مسئله ای عاجل و مشکل است. از بابت چهارچوب زمانی که با آن روبرو هستیم، باید بگویم از دو هفته دیگر حرف می زنیم.”

افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: “علیرغم اینکه اختلاف نظر بر سر اصلاحات در مقررات بازتشستگی و کار بجای خود باقی است، اجلاس وزیران دارایی منطقه یورو با پیام مثبت پیشرفت برای نخستین بار تمام شد، اما یونان انتظار دارد بانک مرکزی اروپا وجه مورد نیاز این کشور را در اختیارش بگذارد، در حالیکه مقامات اتحادیه اروپا می گویند این امر تا توافق نهای میسر نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»