Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بررسی پیامدهای انتخابات بریتانیا در گفتگو با رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ

بررسی پیامدهای انتخابات بریتانیا در گفتگو با رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای بررسی نتایج انتخابات بریتانیا، اودری تیلو، گزارشگر یورونیوز در بروکسل با ووالف گان ایشینر، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ و سفیر پیشین آلمان در لندن

آگهی

برای بررسی نتایج انتخابات بریتانیا، اودری تیلو، گزارشگر یورونیوز در بروکسل با ووالف گان ایشینر، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ و سفیر پیشین آلمان در لندن گفتگو کرده است.

یورونیوز: وقتی مردم بریتانیا رای خود را به صندوق می انداختند به اروپا نمی اندیشیدند، آنها در فکر، مالیات، شغل و سیستم بهداشت بودند. ولی یک سئوال بزرگ درباره آینده بریتانیا در اتحادیه اروپا مطرح می شود، نتیجه ای هم که دیوید کامرون کسب کرد این را نشان می دهد. آیا بیش از هر زمان دیگری بریتانیا به خروج از اتحادیه نزدیک شده است؟

ووالف گان ایشینر: نباید زیاد از این مسئله هیجان زده شد. باید به سیاستمداران بریتانیا اجازه داد تا مسائل را پیش ببرند.

یورونیوز: اجازه داد که ما را در لیست سیاه بگذارند؟

ووالف گان ایشینر: لیست سیاه کلمه بدی است. این بازی تازه ای نیست. هر کس تلاش می کند تا جای که می تواند از اتحادیه اروپا خارج شود. اتحادیه اروپا مانند یک کیک بزرگ است و قوانین خودش را دارد. نمی توان به آنها اجازه داد هر قسمتی را که دوست دارند انتخاب کنند.

یورونیوز: کامرون خواهان کاهش مهاجرت اروپایی ها، بخصوص اروپای شرقی ها به کشورش شده است و گفته نمی خواهد آنها در چند سال نخست از خدمات اجتماعی بهره ببرند. آیا این صحبت ها با پیمان میان اعضای اتحادیه اروپا سازگاری دارد؟

ووالف گان ایشینر: بستگی دارد چه تفسیری از آنها داشته باشیم. بنظرم بر اساس قوانین کنونی نمی توان چنین کاری کرد. او می خواهد درباره این مسائل گفتگو کند. اجازه دهیم تلاش خود را انجام دهد.

یورونیوز: تلاش می کند چه چیزی بدست آورد. می خواهد چه امتیازی از اعضای دیگر بگیرد؟

ووالف گان ایشینر: بریتانیا در گذشته درباره مسائل مختلفی مذاکره کرده است.

یورونیوز: مانند یورو و شنگن، اما حالا چیزهای بیشتری می خواهند.

ووالف گان ایشینر: فکر نمی کنم ایده خوبی باشد، زیرا تنها این کشور نیست که خواستار برخورداری از یک پیمان مخصوص در زمینه ها مختلف است. بقیه اعضای اتحادیه برای دادن امتیاز یا هدیه ای کوچک به او محدودیت دارند.

یورونیوز: جالب است، زیرا همه پرسی خروج از اتحادیه راه برگزاری همه پرسی در اسکاتلند را تسریع می کند. حزب ملی اسکاتلند که رشد هم داشته خواهان خروج از اتحادیه نیست و می خواهد مستقل شود. آیا این خبر خوبی برای اتحادیه اروپاست یا اینکه خبر بدی؟

ووالف گان ایشینر: به مسئله استراتژیک مهمی اشاره کردید. سیاستمداران بریتانیا باید با آن مواجه شوند و دست به انتخاب بزنند. آیا آنها می خواهند از اتحادیه خارج شوند یا اینکه خواستار اتحاد بریتانیا هستند؟ انتخاب این خواهد بود که در اتحادیه اروپا بمانند و بریتانیا را متحد نگه دارند. خواست اکثریت مردم بریتانیا این مسئله است، نه فقط مردم اسکاتلند. اکثریت مردم انگلستان، ولز و بخشهای دیگر خواهان این موضوع هستند.

یورونیوز: اما این دقیقا چیزی نیست که اسکاتلندی ها می خواهند.

ووالف گان ایشینر: در آخرین نظرسنجی مردم اسکاتلند خواستار خروج از بریتانیا نشدند. از سوی دیگر هم آشکار است که آنها اتحادیه اروپا را دوست دارند و به آن عشق می ورزند. این انتخاب موجب حفظ یکپارچگی بریتانیا و ماندنش در اتحادیه اروپا خواهد شد. امیدوارم این اتفاق روی دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند