بیکاری در اروپا و تقاضا برای نیروی کار مهاجر

بیکاری در اروپا و تقاضا برای نیروی کار مهاجر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته “سخن شما” به این پرسش پاسخ می دهیم که چرا علیرغم نرخ بالای بیکاری، اروپا در جستجوی کارگران و کارمندان مهاجر است؟ کارمن از مادرید

آگهی

در برنامه این هفته “سخن شما” به این پرسش پاسخ می دهیم که چرا علیرغم نرخ بالای بیکاری، اروپا در جستجوی کارگران و کارمندان مهاجر است؟

کارمن از مادرید می پرسد: «اغلب در ارتباط با مهاجرت گفته می شود اتحادیه اروپا به نیروی کار احتیاج دارد. درحالیکه میزان عدم اشتغال اینقدر بالاست، چطور چنین چیزی ممکن است؟»

خانم میشل لیتون از بخش مهاجرت سازمان بین المللی کار چنین پاسخ می دهد: «جواب اینست که اروپا با فرسودگی نیروی کار روبروست. در دو دهه آینده ۲۲ میلیون نفر را در بازار کار از دست می دهد و افت نیروی کار به معنی کاهش کسب کار و پایین آمدن تولید و رقابت است. دلیل دیگر هم اینست که صاحب کاران اغلب می گویند تجربه کارکنانشان کافی نیست حتی اگر میزان بیکاری بالاست آنها کسانی را که مهارت کافی برای کار مورد نظرشان نداشته باشند، استخدام نمی کنند.

گزارش جالبی که سازمان بین المللی کار، پاییز گذشته انتشار داد حاکی از اینست که با کمال تعجب چیزی بین ۲۵ تا ۴۵ درصد کارکنان اروپا، (بسته به هر کشور فرق می کند) از مهارت های کاری لازم مرتبط با شغلشان برخوردار نیستند.

این امر نه تنها نارضایتی به بار می آورد بلکه بنوبه خود باعث کاهش تولید و پر هزینه بودن آن می شود. ولی راهی که برای بالا بردن کیفیت کار وجود دارد اینست که برنامه های آموزشی در ارتباط با کمبودهای بازار را بیشتر کنیم، نیازها و اولویت های شغلی آینده را بسنجیم و مطابق با آن در این زمینه برنامه ریزی کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها