نمایندگان پارلمان اروپا خواهان پذیرش آوارگان مدیترانه در اروپا شدند

نمایندگان پارلمان اروپا خواهان پذیرش آوارگان مدیترانه در اروپا شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از سازمانهای غیر دولتی و نمایندگان پارلمان اروپا در اعتراض به سیاستهای اتحادیه اروپا در قبال مهاجرین، در مقابل ساختمان پارلمان در بروکسل دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان، نام چند هزار تن از مه

آگهی

گروهی از سازمانهای غیر دولتی و نمایندگان پارلمان اروپا در اعتراض به سیاستهای اتحادیه اروپا در قبال مهاجرین، در مقابل ساختمان پارلمان در بروکسل دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان، نام چند هزار تن از مهاجرینی را که در دریای مدیترانه غرق شده اند چاپ کرده با خود حمل می کردند.

در میان سایر نکات، نمایندگان پارلمان با اکثریت آراء از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته اند تا سهمیه پذیرش آوارگان را قبول کنند. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا با آنها اشتراک نظر دارد.

آقای یونکر خطاب به پارلمان اروپا گفت: “واکنش شورای اروپا به تراژدی انسانی در دریای مدیترانه فوری، اما ناکامل بود. باید از قصد مشترکمان برای پذیرش آوارگان در سراسر اتحادیه اروپا می گفتیم. این امر باید مورد عمل گذاشته شود.”

قرار است دو هفته دیگر، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت، طرحی برای اسکان آوارگان در اروپا ارائه کند که احتمالا با مخالفت کشورهای عضو روبرو خواهد شد.

یک نماینده پارلمان اروپا گفت: “وقتی می گوییم درها را بروی کسانیکه مسئله دارند و تحت تعقیب هستند، می گشاییم، باید بدانیم از چه صحبت می کنیم. چند نفر وارد (اروپا) می شوند؟ آیا امکانات حل مسئله و اسکان همه مهاجرین را داریم؟ باید نظامی صحیح برقرار شود که تفاوت میان کسانیکه تحت تعقیب (سیاسی) هستند و آنهایی که برای یک زندگی بهتر (از کشورشان) می گریزند را تشخیص دهد.”

در کنفرانس سران اتحادیه اروپا در هفته گذشته، تنها اقدامی که در ارتباط با از میان رفتن جان مهاجرین در دریای مدیترانه مورد توافق اعضاء قرار گرفت، افزایش بودجه سازمان حراست از آبهای اطراف اروپا بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده