رییس پارلمان اروپا: با یونان بدرفتاری نشده است

رییس پارلمان اروپا: با یونان بدرفتاری نشده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا می گوید با یونان بدرفتاری نشده است و این مدیریت کشور بوده که بد عمل کرده است.

آگهی

یکروز پس از اعلام تصمیم کمیسیون اروپا دائر بر تمدید مهلت ترمیم کسری بودجه فرانسه تا دوسال آینده، مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا دلایل تفاوت رفتار میان فرانسه و یونان را توضیح داد.

مارتین شولتز به خبرنگار یورونیوز گفت: «فرانسه با طرحی که مبلغ پنجاه میلیارد یورو برای دولت صرفه جویی می کند، هزینه های عمومی اش را سخت کاهش داده است. مردم فرانسه هم علیه دولت تظاهر نمی کنند بلکه علیه برنامه های ریاضتی تظاهر می کنند که فرانسه هم مشمول آن است و در این مورد تفاوتی (با یونان) ندارد.»

آقای شولتز تاکید کرد که اتحادیه اروپا بیش از دویست میلیارد یورو به یونان پرداخته است، اما مدیریت در کشور غیر عادلانه عمل کرده است: “با یونان بدرفتاری نشده است. با یونان اعلام همبستگی شد. مردم هم با یکدیگر همبستگی دارند. این مردم عادی، جوانان، بازنشستگان و کارمندان بودند که هزینه برنامه ریاضتی را پرداختند در حالیکه ثروتمندان پولهایشان را به کشورهایی که از آنها مالیات نمی خواستند انتقال دادند. این رسوایی است.”

بدنبال رسوایی استثناهای مالیاتی برای شرکتهای چند ملیتی در لوکزامبورگ، دولت این کشور اعلام کرد که از قوانین اروپا تخطی نکرده است. کمیسیون اروپا در حال بررسی این مسئله است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟