Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نقل و انتقالات ارز بین کشورهای اتحادیه اروپا

نقل و انتقالات ارز بین کشورهای اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «من بتازگی برای کار به جمهوری چک رفته ام. آیا می توانم در اینجا حساب بانکی باز کنم و به بانک خودم در

آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «من بتازگی برای کار به جمهوری چک رفته ام. آیا می توانم در اینجا حساب بانکی باز کنم و به بانک خودم در کشورم پول انتقال دهم؟»

جیمنا گومز دو لا فلور، از دفتر ارتباطات مستقیم اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: «در حال حاضر اگر در کشوری غیر از اتحادیه اروپا و غیر از کشور خودتان حساب بانکی باز کنید، بانک آزاد است که درخواست شما را بپذیرد یا نپذیرد. زیرا می خواهد مشتریان بالقوه اش را بشناسد. لذا اگر ساکن همان کشور نباشید، یا قصد داشته باشید برای کوتاه مدت در آنجا زندگی کنید، ممکن است بانک درخواست شما را رد کند و از شما مدرکی مبنی بر اقامت طولانی مدت شما در آنجا بخواهد.»

وی می افزاید: «توصیه ما این است که بگردید و بانکی پیدا کنید که برای افراد غیر مقیم یا مهاجران خدمات اینچنین ارائه کنند. به هر روی، اگر با درخواست شما مخالفت کنند باید توجیه داشته باشد در اتحادیه اروپا هیچگاه بر اساس ملیت تبعیضی برای کسی قائل نمی شود. در بانکهای آن دسته از کشورهای اتحادیه اروپا که واحد پولیشان یووراست، کارمزد انتقال وجه در داخل کشور یا مبادلات بین المللی یکسان است. این امر شامل هر نوع معامله بانکی می شود: وجه نقد، خرید با کار اعتباری یا با کارت اعتباری. در مورد کشورهایی که داخل اتحادیه اروپا هستند اما به منطقه پولی یوروتعلق ندارند، هزینه تراکنش بانکی معادل هزینه نقل و انتقال داخلی یا بین المللی ارز یورو است.»

خانم دولافلور در پایان می گوید:«مسئله مثبت دیگر این است که در صورت ورشکستگی بانک، از پول شما در بانک در اتحادیه اروپا تا سقف صد هزار یورو حفاظت می شود. در بسیاری از کشورها این رقم خیلی بیشتر است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها