آیا فیلمهای آمریکایی سینماهای اروپا را قبضه کرده اند؟

آیا فیلمهای آمریکایی سینماهای اروپا را قبضه کرده اند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «چرا در سینماهای اروپا، بیشتر فیلمهای آمریکایی نمایش داده می شود تا فیلمهای اروپایی؟ چگونه می توان

آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «چرا در سینماهای اروپا، بیشتر فیلمهای آمریکایی نمایش داده می شود تا فیلمهای اروپایی؟ چگونه می توان سینمای اروپا را بیشتر مطرح کرد؟»

کلود اریک پوآروو، مدیر شبکه برنامه ریزی سالنهای سینما در اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: «درست است. فیلمهای آمریکایی ۷۰ درصد بازار اروپا را در دست دارند. دلیلش قدرت تجاری سینمای آمریکا، سیستم ستاره ساز آن و همین طور کیفیت نوع خاص این سینماست. این واقعیتی است که نمی توان آن را انکار کرد. اما فیلمهای اروپایی هم روی پرده می آیند. من درباره سینماهای اروپا صحبت می کنم که من هم نماینده آن هستم. شصت درصد فیلمهای اروپایی در ۲۵۰۰ سالن سینما در کشورهای اروپا روی پرده می روند و من فکر می کنم که در اروپا تنوع وجود دارد.»

وی می افزاید: «در اروپا فیلم های زیاد ساخته می شود، هزار فیلم در سال. در نتیجه صنعت فیلم صنعت بزرگی است و خوب است که این فیلم ها را مردم در سراسر قاره اروپا ببینند. در کشورهایی که چند سالن سینما بیشتر وجود ندارد، فیلم های امریکایی بسرعت بازار را قبضه می کنند. زیرا بازار همیشه به سوی کسانی می رود که قدرت بیشتری در بازار دارند. اما در فرانسه بیش از ۵۰۰۰ سالن نمایش وجود دارد بنابراین از نظر توزیع، وضعیت متعادلتری برقرار است و در خیلی از کشورهای دیگر اروپا هم اوضاع به همین منوال است.

بیست سال است که اتحادیه اروپا از این شبکه سینماهای اروپا حمایت کرده است و امروز هم به این کار ادامه می دهد تا بتوانیم نوآوری کنیم، سینمای دیجیتال داشته باشیم، برای این که دنیای ما این طور است. بنابراین فکر می کنم آینده، به اعتماد ما به نسل جوان و جذب آنها به سینماها بستگی دارد. جوانان می دانند که سینما صندلیهای راحت دارد و فیلمها هم چشم ها را خیره می کند. فکر می کنم دست اندرکاران صنعت فیلم و مقامات اتحادیه اروپا تشخیص می دهند که باید برای نسل جوان که عموما خیلی هم دانا هستند، آینده مناسبی مهیا کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها