مزایای استفاده از کارت بیمه درمانی اروپا

مزایای استفاده از کارت بیمه درمانی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته، متیو از منچستر پرسیده است: «من قصد دارم برای به اسکی به فرانسه بروم و درباره کارت بیمه درمانی اروپا چیزهایی شنیده ام. این کارت

آگهی

در برنامه این هفته، متیو از منچستر پرسیده است: «من قصد دارم برای به اسکی به فرانسه بروم و درباره کارت بیمه درمانی اروپا چیزهایی شنیده ام. این کارت دقیقا چیست؟»

توکونبو سالاکو، خبرنگار یورونیوز در پاسخ می گوید: «این کارت امکان دریافت خدمات بهداشتی و درمانی را در دوران سفر و یا در زمان اقامت موقت در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، به اضافه سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین فراهم می کند.»

او می افزاید: «این کارت، استفاده از مراقبت های بهداشتی دولتی را مانند بیمه شدگان همان کشور برای شما میسر می کند. توجه داشته باشید که سیستم بهداشت و درمان کشورها با یکدیگر متفاوت است و ممکن است خدماتی که شما در کشور خودتان بصورت رایگان دریافت می کنید در کشوری دیگر رایگان نباشد.»

درباره چگونگی دریافت این کارت نیز آقای سالاکو چنین توضیح می دهد: «این کارت، شخصی و رایگان است و توسط سازمان ارائه دهنده بیمه درمانی ملی در کشورتان صادر می شود. بهتر است که آن را هرچه زودتر درخواست کنید. باید تاکید شود که این کارت تنها مراقبتهای ضروری و مراقبت در زمان بروز حوادث غیر منتظره را پوشش می دهد. باید تاکید شود که این کارت، جایگزین بیمه سفر نمی شود و هیچ نوع هزینه درمانی صورت گرفته توسط بخش خصوصی را نیز پرداخت نمی کند.»

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوعات تحت پوشش بیمه هر کشور، برنامه های ویژه ای که در گوشی های هوشمند نصب شده، در دسترس است.

اگر مایل به طرح سوال هستید، لطفا روی کلمه «مشارکت» کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها