Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قوانین جدید اتحادیه اروپا برای اطلاعات درج شده روی برچسب مواد غذایی

قوانین جدید اتحادیه اروپا برای اطلاعات درج شده روی برچسب مواد غذایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «اخیراً قوانین جدید اتحادیه اروپا درباره برچسب مواد غذایی به اجرا در آمده است. برای مصرف کننده چه

آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «اخیراً قوانین جدید اتحادیه اروپا درباره برچسب مواد غذایی به اجرا در آمده است. برای مصرف کننده چه نکته جدیدی در این برچسبها وجود دارد؟ آیا با این برچسبهای جدید حمایت از حقوق مصرف کننده بهبود یافته است؟

ایلاریا پاسارانی رئیس بخش موادغذایی و بهداشت در سازمان مصرف کنندگان اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: «این قوانین، موفقیت مهمی در حمایت از حقوق مصرف کنندگان و گام بزرگی در جهت شفاف کردن اطلاعات محتویات مواد غذایی است. چیزی که بیش از هر چیز دیگر به چشم خواهد آمد، اطلاعات در باره مواد آلرژی زا در شیر و دانه های خشکبار است. از این به بعد، باید این مواد آلرژی زا در فهرست مواد موجود در تمام محصولات غذایی مشخص شوند. تاکنون این اجبار تنها برای مواد غذایی بسته بندی شده وجود داشت.»

وی می افزاید: «همچنین از امروز، رستورانها باید اطلاعات مربوط به مواد آلرژی زا در غذاها را به نمایش بگذارند.به این ترتیب برای کسانی که مبتلا به آلرژی هستند، غذا خوردن بیرون از خانه کم خطرتر خواهد شد. بعلاوه اطلاعات مفصلتری در باره اجزای سازنده مواد غذایی دریافت خواهیم کرد. مثلا، سازنده دیگر نمی تواند به نوشتن «روغنهای گیاهی» اکتفا کند و باید بگوید که در محصولش از چه نوع روغن گیاهی استفاده کرده است. همچنین اندازه حروف باید دست کم ۱.۲ میلیمتر باشد، گرچه بسیار ریز است.»

خانم پاسارانی در مورد قوانینی که در آینده در مورد برچسب مواد غذایی اعمال می شود، می گوید: «از آوریل سال آینده گوشت تازه بز، ماکیان، گوسفند، و خوک باید برچسبی داشته باشد که نشان دهد گوشت از کجا آمده است. در حال حاضر این قانون فقط برای گوشت گاو وجود دارد. باید تا دسامبر سال ۲۰۱۶ صبر کنیم که تغییر مهم دیگری در مورد اطلاعات موجود در برچسبهای محصولات غذایی به اجرا در بیاید. در این تاریخ، مقدار نمک، چربی، و شکر باید در پشت بسته بندی همه محصولات غذایی به وضوح نمایش داده شود. ترجیح می دادیم که این اطلاعات، از همین حالا روی بسته بندی مواد غذایی به نمایش در می آمد تا مصرف کنندگان که اغلب عجله دارند، بتوانند محصولات مختلف را براحتی با هم مقایسه کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا آمریکایی‌هایی که برای تعطیلات به اروپا می‌روند عوض چاق شدن، لاغر می‌شوند؟

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا