Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نکات ایمنی در خرید اسباب بازی های کریسمس

نکات ایمنی در خرید اسباب بازی های کریسمس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسش این هفته برنامه سخن شما را پل از فرانسه پرسیده: «چطور می توان بازی ها و اسباب بازی ها را با توجه به نزدیک بودن کریسمس برای هدیه به کودکان انتخاب

آگهی

پرسش این هفته برنامه سخن شما را پل از فرانسه پرسیده: «چطور می توان بازی ها و اسباب بازی ها را با توجه به نزدیک بودن کریسمس برای هدیه به کودکان انتخاب کرد؟ و با هدیه ای که خراب است یا دوستش نداریم چکار کنیم؟»

رافائل تاورنیه از یورونیوز پاسخ می دهد:

«ابتدا باید دانست که مقررات هماهنگی در ارتباط با ایمنی بازی ها واسباب بازی ها در سطح اروپا وجود دارد.یعنی مثلا در فرانسه همانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بازی ها و اسباب بازی ها باید مجموعه ای از استاندارها مرتبط با کیفیت را دارا باشند.

اولین کاری که باید در لحظه خرید انجام دهید، مطمئن شدن از وجود مارک CE روی کالاست.
این آرم گواهی می کند که محصول مطابق با مشخصات تعریف شده توسط مقامات اتحادیه اروپا تولید شده است.

دومین اقدام این است که مطمئن شوید بازی یا اسباب بازیی که می خواهد برای کودکی بخرید با گروه سنی اش مطابقت داشته باشد، بخصوص وقتی کودک کمتر از سه سال سن دارد.

نکته مهم دیگر اینکه باید بدقت توصیه ها و هشدارهایی که روی برچسب محصول نوشته شده را بخوانید. برای ایمنی بیشتر، از خرید بازی ها و اسباب بازی های بدون کتابچه راهنما و یا کتابچه هایی که به زبان شما ترجمه نشده اجتناب کنید.

درنهایت اگر بازی یا اسباب بازیی که خریده اید معیوب بود، می توانید از گارانتی محصول که در حال حاضر حداقل دو سال است استفاده کنید. این گارانتی برای تمام محصولات خریداری شده در اتحادیه اروپا چه خرید آنلاین و چه در مغازه ها معتبر است.

اگر بازی یا اسباب بازیی که خریده اید را دوست ندارید دو راه دارید. اگر کالا را آنلاین یا از نمایندگی خریده اید شما 14 روز برای بازگرداندن کالا وقت دارید. اگر از یک فروشگاه خرید کرده اید، آیین نامه های اروپایی کاری نمی توانند بکنند و شما باید مستقیما با مسوولان فروشگاه مذاکره کنید.

اگر مایلید سوالی مطرح کنید به وب سایت یورونیوز مراجعه کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها