Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرایند دریافت اکوبرچسب اتحادیه اروپا برای محصولات سازگار با محیط زیست

فرایند دریافت اکوبرچسب اتحادیه اروپا برای محصولات سازگار با محیط زیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران از طریق اینترنت پرسیده است: «در فرانسه شرکت کوچکی دارم و با استفاده از گیاهان محلی محصولات آرایشی درست می کنیم. می خواستم بدانم آیا می توانیم نوعی گواهی از اتحادیه اروپا برای محصولاتمان دریافت کنیم که نشان بدهد محصولات ما به حفظ محیط زیست کمک می کند.»

ایزابل دوشی، از دفتر ارتباط مستقیم با شهروندان اروپایی پاسخ می دهد: «اگر شما محصولات سازگار با محیط زیست تولید می کنید و در تولید محصولتان دقیقا ضوابط محیط زیستی اتحادیه اروپا را رعایت می کنید شاید بتوانید اکوبرچسب(Ecolable) اتحادیه اروپا را دریافت کنید. در حال حاضر بیش از ۱۷هزار محصول در بازار اتحادیه اروپا اکوبرچسب اتحادیه اروپا را دارند.

وی می افزاید: «این برچسب که در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می شود، به مصرف کننده امکان می دهد بداند محصولی که می خرد، ضوابط سختگیرانه حفاظت ار محیط زیست را برآورده کرده است یا نه. اکوبرچسب اتحادیه اروپا به محصولات بسیار متنوعی تعلق می گیرد: محصولات بهداشتی و آرایشی مثل صابون، شامپو، نرم کننده موی سر، همچنین محصولات شوینده، پوشاک، دستگاه های الکترونیکی و مبلمان از جمله این محصولات هستند.»

خانم دوشی درمورد فرآیند دریافت اکوبرچسب می گوید: «فرآیند درخواست دریافت اکوبرچسب اتحادیه اروپا هفت مرحله دارد که در هر کشور اداره ویژه خود را داراست. این اداره ویژه، طی فرآیند درخواست که بصورت آنلاین انجام می شود، به شما مشاوره هم خواهد داد. تصمیم نهایی در این باره نیز که محصول شما ضوابط محیط زیستی لازم را برآورده می کند و شایسته دریافت اکوبرچسب اتحادیه اروپا هست، با این اداره ویژه است.»

شرکتها برای دریافت اکو برچسب اتحادیه اروپا باید بدهند. ایزابل دوشی در مورد هزینه دریافت اکوبرچسب اتحادیه اروپا می گوید: «بیشترین مبلغ سالیانه ای که برای استفاده از اکوبرچسب باید پرداخت شود ۲۵هزار یوروست. در برخی موارد مثلا برای بنگاههای کوچک یا بسیار کوچک مقدار این هزینه سالانه به ۱۸۷۵۰ یورو کاهش داده می شود.»

وی در ادامه می گوید: «شبکه بنگاههای اروپا (The Enterprise Europe Network) نیز به تمام بنگاههای تجاری سراسر اروپا مشاوره می دهد.

در شکل گیری این شبکه عمدتا بنگاه های کوچک و متوسط در نظر بوده اند و هدف شبکه کمک به گسترش مبادلات تجاری این نوع بنگاهها با کشورهای خارجی و اطلاع رسانی در باره قوانین اتحادیه اروپاست.

لینک مفید:
سایت شبکه بنگاههای اروپا: http://een.ec.europa.eu

سایت اکوبرچسب اتحادیه اروپا: http://ec.europa.eu/environment/ecolabel

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها