Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حمایت بیشتر از مصرف کنندگان اروپایی

حمایت بیشتر از مصرف کنندگان اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یکی از بینندگان یورونیوز می پرسد: “اینطور که شنیده ام در قوانین جدید اتحادیه اروپا حمایت از حقوق مصرف کنندگان گسترش یافته است. این حمایت بیشتر چطور صورت می گیرد؟”

“جان فلان” John Phelan از دفتر اروپایی مصرف کنندگان در پاسخ، چنین توضیح می دهد:
“می توان گفت که از ماه ژوئن امسال، ما مصرف کنندگان اروپایی که از یک بازار واحد استفاده می کنیم از حمایت بیشتری برخورداریم زیرا اتحادیه اروپا سری قوانین جدیدی مطرح کرده که آیین نامه حقوق مصرف کننده نامیده می شود. این آیین نامه اروپایی حقوق مصرف کننده را در بخش معاملات اینترنتی هم تأمین می کند. ملاحظاتی هم برای حمایت از مشتری در مقابل تقلب های تجارتی در نظر گرفته شده است.

نکته با ارزش اینکه این قانون در تمام بیست و هشت کشور عضو اتحادیه اروپا جاری است، بنابراین همه می توانند ازشفافیت برخوردار باشند و بر قانونی تکیه کنند که بصورت برابر در همه این کشورها از مصرف کننده حمایت می کند.
مثلاً اگر شما یک فنلاندی باشید که که از یک وبسایت ایتالیایی یا شاید از یک فروشنده آلمانی خرید می کنید ازهماهنگی قانونی یا حقوقی برخوردارید.
خوب می پرسید ویژگی آیین نامه جدید چیست؟
اول از همه اینکه مشتری چهارده روزمهلت انصراف دارد. به این معنی که از هرکجا که خرید کنید یا سرویس خدماتی بخواهید، در هرکجای اتحادیه اروپا که باشید تا دو هفته فرصت دارید که کالای خریده شده را بازپس دهید و احتیاجی به سؤال کردن در این مورد ندارید.

الزاماتی هم برای فروشندگان درنظر گرفته شده است. آنها باید جنس خریداری شده از طریق اینترنت را تا سی روز بعد از سفارش برای مشتری بفرستند، مگر اینکه قرار دیگری گذاشته باشید. اگر جنس دریافت شده ایراد داشت شما دو هفته برای پس دادن آن مهلت دارید.

بالاخره اینکه از شما در برابر دردسر پر کردن فرم های اینترنتی و علامت گذاری های تأییدی از قبل انتخاب شده، حمایت می شود.
مثال خرید بلیط هواپیما را بزنیم، در برخی از موارد بدون اجازه شما تأیید هتل و کرایه ماشین در فرم ها علامت زده می شد. اینکار اکنون در اتحادیه اروپا ممنوع شده است و شما هستید که انتخاب می کنید.
برداشت هزینه اضافه برای استفاده از کارت بانکی هم ممنوع شده و حالا دیگر شما مجبور به پرداخت ده، دوازده یورو برای استفاده از کارت ویزا یا مستر کارت نیستید.

بالاخره نکته مهم دیگر اینکه سرویس های تلفنی پرهزینه که شما را از تلفن کردن به مؤسسات تجاری باز می داشت، برداشته شده است. این تلفن ها سه یورو برای هر دقیقه خرج برمی داشت. شرکت ها باید سرویس های ارزانتری برای تماس در اختیار مشتری بگذارند.

برای طرح سؤال های خود به وبسایت یورونیوز یا صفحات شبکه اجتماعی ما مراجعه کنید یا روی دگمه پایین کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها