Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حق حذف اطلاعات شخصی کاربران اروپایی از موتور جستجوی گوگل

حق حذف اطلاعات شخصی کاربران اروپایی از موتور جستجوی گوگل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران از بروکسل از طریق اینترنت پرسید است: « دادگاه عالی اروپا اخیراً حکم داده است که شرکت گوگل باید حق «فراموش شدن» کاربران اروپایی را بپذیرد. نظر شما چیست؟»

آلبریک گیگو، یکی از بنیانگذاران آژانس مخصوص هویت آنلاین افراد به این سوال پاسخ می دهد. وی می گوید: «پس از حکم اخیر، واکنش گوگل خیلی سریع بود. فرمی بصورت آنلاین در اختیار کاربران قرار داد که تا در آن مشخص کنند چه کسی هستند، کدام بخش از اطلاعات مربوط به خودشان را می خواهند حذف کنند و چرا می خواهند این اطلاعات حذف شود. از همان آغاز کار، گوگل ده ها هزار تقاضا دریافت کرد.»

وی می افزاید: «اساسا شما از این حق قانونی برخوردار شده اید که در صورت قلب هویت، اتهامات ناروا، و یا مثلا وجود محتوای پورنوگرافی در اینترنت که به شما مربوط می شود، وجود مجازی شما فراموش شود.اقدام گوگل برای پاک کردن گذشته مجازی نوعی پذیرش این حق کاربر است که فراموش شود. گوگل مدتها این مفهوم را رد می کرد. بنابراین از این نظر چیزی که رخ داده است، نتایج عملی مفید دارد و می خواهم بگویم که نوعی واکنش نسبت به بحران ارتباطات است.»

آقای گیگو در مورد اقدامات احتمالی که شرکت گوگل در آینده انجام دهد می گوید: «البته می دانید که کسب و کار مهمتر است و گوگل می خواهد حسن نیت خودش را نشان دهد. بنابراین این فرم آنلاین را در دسترس کاربران قرار داده است. اما این اقدام به این معنی نیست که از حکم دادگاه عالی اروپا فرجام نخواهد خواست یا تلاش نخواهد کرد دامنه شمول این قانون را محدودتر کند.»

همانطور که آلبریک گیگو می گوید این قانون تنها شامل موتور جست وجوی گوگل در اروپاست و حتی اگر نتایج جست و جوهایی را که موضوع این قانون هستند نتوان در گوگل فرانسه یا گوگل آلمان پیدا کرد می توان آنها را در موتور جستجوی گوگل سایر کشورها پیدا کرد. وی در این باره می گوید:به هر حال آنچه باید درباره این فرم بدانید این است که فقط به جست و جو با موتور گوگل در اروپا مربوط می شود. بنابراین محتوایی که می خواهید از گوگل حذف کنید، از اینترنت حذف نمی شود و همیشه راهی برای رسیدن به آن وجود خواهد داشت. می توان با جست وجو در گوگل آمریکا یا در مکزیک یا هر موتور جست وجوی دیگر گوگل همه این اطلاعاتی را که از موتورهای جست وجوی گوگل در اروپا حذف شده اند پیدا کرد. بنابراین در صحنه ی جهان، فرم آنلاین گوگل فقط بخشی از مشکل را حل می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها