اتحادیه اروپا و تامین حقوق افراد دارای معلولیت

اتحادیه اروپا و تامین حقوق افراد دارای معلولیت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دراین برنامه «سخن شما» سوفی از پاریس پرسیده: فرانسه اخیرا اجرای قانون «قابل دسترس بودن مکانهای عمومی، وسایل نقلیه و ساختمانها برای همه افراد» را به تعویق انداخته است. اتحادیه اروپا برای تسهیل امور روزانه افراد دارای معلولیت چه کمکی می تواند بکند؟

استیگ لانگواد، عضو کمیته اجرایی فروم اروپایی افراد دارای معلولیت پاسخ می دهد: «طی پانزده بیست سال گذشته اتحادیه اروپا نقش محوری ای در بهبود شرایط افراد دارادی معلولیت ایفا کرده است. آنها تقریبا در همه حوزه های حمل و نقل مقررات وضع کرده اند. اصلاحات قابل توجهی در زمینه عدم تبعیض در محیط کار بوجود آورده اند و اکنون در حال کار بر روی این مسئله هستند تا تمام وبسایت های عمومی برای همه معلول ها قابل استفاده شود. کاری که دولتها اگر فشار کمیسیون و پارلمان اروپا نباشد، هیچ گامی در راه آن برنمی دارند.
احتمالا با استناد به این دلیل که فکر می کنند تامین احتیاجات افراد دارای معلولیت خیلی گران تمام می شود که فرضیه درستی نیست.
هر زمانی که مطمئن بودید افراد معلول خودشان از پس کاری بر می آیند، ارائه خدمات کمکی لزومی ندارد. اتحادیه اروپا حتی می تواند تمرکز بیشتری روی استانداردها بگذارد. نقطه آغاز آن می تواند هنگام اضافه کردن، ابداع یا خریداری تجهیزات جدید باشد تا این اطمینان شکل بگیرد که تجهیزات جدید برای افراد معلول هم قابل استفاده هستند.

برای مطرح کردن پرسش خود در برنامه «سخن شما» روی لینک زیر کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها