ثبت فعالیتهای تجاری در کشورهای اتحادیه اروپا

ثبت فعالیتهای تجاری در کشورهای اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سوال این هفته برنامه سخن شما توسط انریکو از رم ایتالیا به دست ما رسیده است.

او می گوید: من یک کارآفرین ایتالیایی هستم که به حرفه ساخت و ساز مشغولم و مایلم در پروژه های کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اسکاندیناوی مشارکت کنم. آیا باید برای اجرای پروژه هایم، تجارتم را در هر کدام ازاین کشورها ثبت کنم ؟

نینا کودلکووا از مسئولان ارتباطات مستقیم اروپا پاسخ می دهد: “اگر شما یک کسب و کار ثبت شده در کشورتان دارید که خدماتی را ارائه می کند، می توانید خدماتتان را در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز ارائه دهید، بدون آنکه نیاز به راه اندازی یک شرکت مجزا یا یک شعبه جدید داشته باشید.

این موضوع جالب توجهی است، بویژه هنگامی که می خواهید خدماتی را در خارج از کشور، به طور موقت و تنها برای یک مشتری خاص ارائه کنید، یا اینکه بخواهید بازار محصولتان را پیش از گسترش دادن شرکت تان در آن کشور،آزمایش کنید.

در واقع شما قادر به عرضه خدمات در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا هستید بدون اینکه نیاز باشد از تمام قوانین و فرایند های اداری آن کشور ها مانند اخذ مجوز پیروی کنید، اما به هر حال شما باید مقامات دولتی را در کشور مورد ر مطلع کنید که شما خدماتی را درکشورشان ارائه خواهید کرد.

با وجود این اصل، شما نمی توانید خدماتی را در کشور دیگری ارائه کنید بدون اینکه یک کمپانی محلی را راه اندازی کنید.

اگر ضروری است شرکتی را در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا ثبت کنید، باید از تمام قوانین و مقررات آن کشور برای راه اندازی شرکتتان پیروی کنید، از جمله صلاحیت مدارک حرفه ای و مجوزهای لازم.

برای آگاهی از آنچه باید در این موارد انجام دهید می توانید با “مرکز موارد خاص” در کشور مورد نظرتان تماس بگیرید. هر کشوری یک مرکز تماس در موارد خاص برای کارآفرینانی همانند شما ایجاد کرده است. اینها خدمات دولتی آنلاینی هستند که به شما اجازه می دهند از قوانین، مقررات و تشریفات لازم مطلع شوید.

آنها به شما کمک خواهند کرد تا مراحل اداری را بصورت آنلاین انجام دهید.”

شما هم سئوالات خود را با مراجعه به سایت یورونیوز، بخش سخن شما با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها