تاثیر برنامه های ریاضتی بر طبقه متوسط جامعه

تاثیر برنامه های ریاضتی بر طبقه متوسط جامعه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه، دانیل، اهل پرتغال این پرسش را مطرح می کند که چگونه می توان بدون قربانی کردن طبقه متوسط که ستون فقرات جامعه محسوب می شود، برای حل بحران اقتصادی، اقدامات ریاضتی بیشتری وضع کرد؟

دانیل گراس، مدیر مرکز مطالعات سیاست اروپایی اینگونه پاسخ می دهد:

«این پرسش بسیار مهمی است. به نظر من امروزه دیگر به برنامه ریاضتی نیاز نداریم چون توازن، تقریبا برقرار شده است. البته طی ده سال یا پنج سال گذشته، پرتغال مجبور به وضع اقدامات ریاضتی بسیار سختی شد. بنابراین، بخشی از طبقه متوسط قربانی شد. این غیرقابل اجتناب بود زیرا پرتغال کسری حساب جاری خارجی بسیاری داشت و از طریق وام خارجی زندگی می کرد و این نمی توانست ادامه پیدا کند.»

«اکنون بحران حاد به پایان رسیده است ولی کار واقعی تازه شروع شده است و پنج تا ده سال نیز برای نتیجه آن باید صبر کرد. اکنون کشورهایی مانند پرتغال و اسپانیا و دیگران باید برای افزایش صادراتشان کار کنند. فقط با افزایش صادرات می توانند به خود اجازه دهند تا مصرف را افزایش دهند و کیفیت زندگیشان و اشتغال را بالا ببرند. ده سال برای اصلاحات عمیق، زمان زیادی نیست. این به معنی ده سال نرخ بیکاری بسیار بالا نیست. بلکه ده سالی که در طی آن تمرکز اصلی باید بر روی صادرات و رقابت باشد. به این ترتیب نرخ بیکاری کاهش پیدا می کند و اشتغال در ابتدا کم کم و سپس با سرعت بیشتر، بالا خواهد رفت.»

برای مطرح کردن پرسش خود در برنامه «سخن شما» بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها