آیا مرکل هزینه بسته های نجات را در انتخابات آینده پرداخت خواهد کرد؟

آیا مرکل هزینه بسته های نجات را در انتخابات آینده پرداخت خواهد کرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

انتخابات پارلمانی در آلمان یک زورآزمایی سیاسی است که بر کل اروپا تاثیر می گذارد. آیا حزب اتحاد دموکرات-مسیحی با صدراعظم مرکل همراه حزب هم پیمان خود، اتحاد سوسیال مسیحی خواهد توانست ائتلافش را با دموکرات های آزاد حفظ کند؟ یا با افزایش تنش ها در کشورهای بحران زده اروپا، رای دهندگان آلمانی خسته از کمک های مالی، به دیگران رای خواهند داد؟

آیا ممکن است حزب دموکرات آزاد آلمان کمتر از پنج درصد رای لازم را برای ماندن در پارلمان کسب کند و دموکرات مسیحی ها را مجبور به تشکیل یک ائتلاف بزرگ همراه سوسیال-دموکرات ها کند؟

آیا حزب ضد اروپایی «جایگزین برای آلمان» می تواند باعث ضعف مرکل شود؟ آیا سبز ها باعث برنده شدن جناح راست یا چپ خواهند شد؟ اروپا با نگرانی این انتخابات را دنبال می کند.

مهمانان برنامه «۲۵ ثانیه» در پارلمان اروپا عبارتند از: یو لاینن، عضو آلمانی سوسیالیست ها و دموکرات ها در پارلمان اروپا. اشتفان گیرولد از برلبن، عضو گروه فکر حامی ائتلاف دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی و یوزف یانینگ عضو شورای روابط خارجی آلمان از برلین.

جو لاینن: سیاست ریاضتی یک طرفه بود و به نظر من اقدامات برای کوتاه مدت و بسیار سخت بود. شکی نیست که پس از انتخابات آلمان یک بسته نجات جدید به یونان ارائه خواهد شد.

یوزف یانینگ: فکر می کنم صدراعظم مرکل به اندازه کافی سختگیر بوده است. بسته سوم بسته نجات نیست، دستکم تاکنون وزیر دارایی در مورد نجات صحبت نکرده است، او درباره بسته ای دیگر صحبت کرده است، یک بسته کمک به یونان.

اشتفان گیرولد: بین سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۵ میلادی، در نتیجه سیاست های دولت هایی که سبزها و سوسیال دموکرات ها در آنها شرکت کرده بودند، آلمان نمی توانست در برنامه نجات یا هر چیز دیگری همکاری کند. آنگلا مرکل این موضوع را به طور واضح هنگام بحث ها خاطرنشان کرد، اقتصاد آلمان برای مردم دوباره در مسیر درست قرار گرفته، وضعیت بهتر از سال ۲۰۰۵ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟