Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مذاکرات اروپا و آمریکا بر سر پیمان های مشترک

مذاکرات اروپا و آمریکا بر سر پیمان های مشترک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در برنامه سخن شما اینبار بحث اصلی درباره پیمان مشترک بین اروپاو ایالات متحده است.

یکی از مخاطبان یورونیوز می پرسد: توافق تجاری بین آمریکا و اروپا روی چه مبانی استوار است و آیا این پیمان تاثیر مثبت و منافعی هم برای اروپا خواهد داشت؟

یانیک جادو، نماینده سبزهای پارلمان اروپا دراینباره می گوید: “در پیمان های جدید ما درباره حقوق گمرکی مذاکره می کنیم. مذاکره ای در چارچوب بازارهای آزاد. تجارت آزاد، بین اروپا و ایالات متحده. ما درباره رسیدن به حقوقی مشترک بین اروپا و آمریکا مذاکره می کنیم. اصولی که موجب تحولاتی شگرف در زندگی خواهند شد. به عنوان مثال، موضوعاتی چون بهداشت عمومی، محیط زیست و حقوق کار مشترک مود بحثو گفتگو قرار می گیرد.

درباره امکانات و تسهیلات مشترک برای شهروندان، حقوق مشترک سرمایه گذاران، گفتگو می کنیم تا به توافقهایی در این زمینه برسیم. البته مخالفتها با این مذاکرات کاملا منطقی است. ترس از این توافقهای احتمالی ناشی از نگرانیهای است که مبادا ایالات متحده در این پیمانهای مشترک تنها به منافع خود بیاندیشد و مواضع خود را مستولی کند. مثلا در مورد حفاظت از اطلاعات خصوصی افراد، با توجه به افشاگری اسنودن دیگر اعتامدی به آمریکا وجود ندارد و درباره نگاه کاخ سفید شک و تردیدهای زیادی وجود دارد.

ولی یادمان نرود که کمیسیون اروپایی سیاست اقتصادی خاصی را دنبال نمی کند و کاملا تک تک تبصره های حاضر در پیمان ها را بررسی خواهد کرد تا مگر نکته ای همچون اختلاف اروپا و آمریکا بر سر استفاده از محصولات کشاورزی که ژنتیکی متحول شده اند از قلم بیافتند. به همین دلایل معتقدیم که اروپا امروز هنوز آماده نشده است تا بصورتی پایاپای نیازهایش را مطرح کند و به امتیازات مشخصی با امریکا برسد. به همین دلیل تنها می توان گفت که برنده اصلی مذاکرات در این میان امریکاست و بازنده اصلی اروپا.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها