Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چگونه می توان مانع از انتقال شرکتها به خارج از اروپا شد؟

چگونه می توان مانع از انتقال شرکتها به خارج از اروپا شد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه سخن شما آندره آوگسبورگ از آلمان پرسیده است: «اتحادیه اروپا چه اقداماتی در نظر دارد انجام دهد تا مانع از انتقال شرکتها به آسیا یا مناطق با نیروی کار ارزان شود زیرا مردم در اروپا برای تامین معیشت خانواده های خود نیاز به این کارها دارند.»

ویویان دو بوفور، مدیر مرکز اروپایی حقوق و اقتصاد چنین پاسخ می دهد:

«منظور از انتقال بخش های خدمات و تولید شرکتها به خارج از اروپا چیست؟ چون بیشتر مردم، بویژه در فرانسه و جنوب اروپا تصورهای زیادی در این زمینه دارند. وقتی شرکتی مانند لافارژ، شرکت فرانسوی در مصالح ساختمانی بتون و سیمان، کارخانه ای برای ساختمان سازی در هند راه اندازی می کند، این به معنی انتقال شرکت نیست. با این کار فرانسه یا اروپا را از چیزی محروم نمی کند. دراینجا با توسعه فعالیت و رشد سر و کار داریم.

در مقابل وقتی شرکتی مانند رنو تصمیم می گیرد به منظور کاهش هزینه ها، بخشی از فعالیت خود را به اروپای شرقی منتقل کند، با نوعی خط انتقال منابع و تولید روبرو هستیم که می تواند هم منجر به کاهش تولید، درآمد کل سالانه و مالیات شود و هم بر روی مشاغل هم تاثیر دارد.

بنابراین این سؤال پیش می آید که چگونه می توان مانع از این شد که شرکت هایی که مجبور به رقابت در بازار جهانی هستند برای انجام فعالیت هایشان سراغ بازار کار خارج از کشور بروند؟ اروپا در این زمینه چه باید بکند؟

در واقع اروپا کار زیادی در این زمینه انجام نمی دهد زیرا سیاست مربوط به صنعت، آموزش عالی و تحقیقات و توسعه همگی در سطح ملی تعیین می شوند، نه در سطح اروپا.

پرسشی که واقعا باید مطرح کرد این است که کدام بخش های اقتصادی در آینده موفق خواهند بود؟ تلاش برای حفظ بخش هایی که هزینه تولیدشان در دنیا پایین آمده است فایده ای ندارد زیرا قادر به رقابت با بازیگران اصلی در سطح جهان نخواهند بود.

اروپا نکات مثبت بسیار با اهمیتی دارد: ثبات سیاسی، چارچوب قانونی، استاندارد و جمعیت تحصیل کرده و باسواد. باید از این مزایا بهره بگیریم. باید در بخش فناوری زیستی رقابت کنیم. در آن بخش های صنعت که به فناوری عالی نیاز است و بخش هایی که ارزش افزوده به همراه می آورند و از بقیه بخش های اقتصادی صرفنظر کنیم. البته این سیاست می تواند نتایج ناگوار هم داشته باشد، بویژه هنگامی که تغییراتی غیرمنتظره پیش می آید و وظیفه دولت است که برای این تغییر و تحولات برنامه داشته باشد. البته باید بُعد اروپایی قضیه را در نظر گرفت زیرا به این صورت حل مشکل ساده تر خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها