بیمه درمانی برای شاغلان بین مرزی

بیمه درمانی برای شاغلان بین مرزی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در برنامه این هفته سخن شما، یک شهروند اروپایی در باره نحوه خدمات بیمه درمانی برای کسانی که در یک کشور کار و در کشور دیگر زندگی می کنند، پرسشی را مطرح می کند:

سوال: من اهل جمهوری چک هستم و با خانواده ام در این کشور زندگی می کنم. اما در اسلواکی کار می کنم و هر روز در رفت و آمد هستم. می خواهم بدانم من و خانواده ام در کدام کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هستیم؟

ژیمنا گومز لا فلور، خدمات ارتباطاتی “اروپا دایرکت” پاسخ می دهد: “اگر در یک کشور زندگی و در کشور دیگری کار می کنید و روزانه یا دست کم یک بار در هفته به آنجا برمی گردید، از نظر قوانین اتحادیه اروپا یک شاغل بین مرزی قلمداد می شوید.

در این حالت، هم بعنوان کارمند و هم خویش فرما، شما حق بیمه خدمات درمانی را در کشوری که کار می کنید پرداخت کنید و در این کشور تحت درمان قرار می گیرید. البته به خدمات درمانی در کشوری که زندگی می کنید نیز دسترسی دارید.

اول از همه باید فرم S1 سازمان بیمه درمانی در کشوری که کار می کنید را پر کنید. با این فرم شما و خانواده تان دسترسی کامل به خدمات درمانی را در کشوری که زندگی می کنید، خواهید داشت.

کشوری که در آن کار می کنید، مسئول پوشش خدمات اجتماعی شماست و مخارج درمانی شما و خانواده تان را در کشوری که در آن زندگی می کنید به مسئولان درمانی این کشور باز پرداخت خواهد کرد.

اگر مایلید به کشور اروپایی دیگری سفر کنید باید کارت بیمه درمانی اتحادیه اروپا را درخواست کنید. اگر به توضیحات بیشتری نیاز دارید می توانید به سازمان خدمات درمانی کشوری که در آن کار می کنید مراجعه کنید.”

برای اطلاعات بیشتر درباره اتحادیه اروپا با تلفن ۰۰۸۰۰۶۷۸۹۱۰۱۱ تماس بگیرید یا به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://europa.eu/youreurope/citizens

اگر مایلید پرسشی مطرح کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها