Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا پارلمان اروپا قانونی علیه همجنسگرا هراسی تصویب کرده است؟

آیا پارلمان اروپا قانونی علیه همجنسگرا هراسی تصویب کرده است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیبو از شهر تولون فرانسه پرسیده است: «دوازده سال پس از هلند، فرانسه نیز قانون ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرد. قانونی که بار دیگر موجب برخاستن موجی از بیزاری و تبعیض نسبت به همنجسگرایان شد. آیا قانونی علیه اینگونه رفتار در سطح اتحادیه اروپا وجود دارد؟»

در پاسخ به این پرسش، ایولین پارادی، مدیر اجرایی بخش اروپایی انجمن بین المللی همجنسگرایان، گفت: «نباید فراموش کرد که همجنسگرا هراسی و تراجنسی ستیزی همواره وجود داشته و متاسفانه وجود خواهد داشت. بخشی از آن ناشی از ناآگاهی و بخشی دیگر ناشی از ترس و در نتیجه نفرت است.

نکته قابل توجه این است که طی سال های اخیر در اروپا، به همان میزان که همجنسگریان با آزادی بیشتری در بطن جامعه حضور پیدا می کنند و دیگر مخفی نمی شوند، بر میزان هوموفوبیا یا همجنسگرا هراسی نیز افزوده می شود. متاسفانه آنچه در فرانسه دیدیم، این بود که برخی از سیاستمداران به جای یاری به شکل گیری یک بحث و گفت و گو سالم در این زمینه، قانون ازدواج برای همه را بهانه کردند و آتش تبعیض را دامن زدند.

این نکته خاص فرانسه نیست، در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز مثال های مشابهی وجود دارد. نباید فراموش کرد که همجنسگرا هراسی و تراجنسی ستیزی در اقصی نقاط این قاره مشاده می شود. از سوئد و بریتانیا گرفته تا اوکراین و پرتغال، هیچ جا نیست که این معضل وجود نداشته باشد.

اما متاسفانه تاکنون، این مساله در سطح اتحادیه اروپا به بحث گذاشته نشده است. تن ها، یک رشته قانون علیه تبعیض و برای دفاع از حقوق اشخاص در محیط کاری وجود دارد، اما برای نمونه، قوانین ضد تبعیض همجنسگرایان در مدارس و یا علیه برخوردهای خشونت آمیز در بیرون از محیط کار، مثلا در خیابان، وضع نشده است. پارلمان اروپا هنوز در اینگونه موارد قانونی تصویب نکرده است.»

برای اطلاعات بیشتر در این مورد بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.ilga-europe.org

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها