شهروند فعال اروپایی

شهروند فعال اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دراین برنامه سخن شما سارا دانورس، از بلژیک می پرسد: «شهروندیِ فعال در اروپا، برای من واژه بسیار آشنایی است. اما معنایش خیلی شفاف نیست. می خواستم بپرسم شما چگونه جوانان را برای اینکه شهروندِ اروپاییِ فعال باشند، تشویق می کنید؟»

ویویان ردینگ، معاون کمیسیون اروپا در “امور حقوق اساسی، عدالت و شهروندی” پاسخ می دهد:

« پیش از آنکه شهروندی فعال باشید باید بدانید که اتحادیه اروپا چیست و چگونه عمل می کند و چه کسانی تصمیم می گیرند؟ اطلاع رسانی به جوانها باید از همینجا آغاز شود. به ترتیب آنها آگاهی خواهند داشت و زمانیکه به بحثها و جلسات می آیند، همگی می دانند چه در جریان است. اطلاع و دانش اساسی در مورد ابزارها و اینکه چگونه می توان بر آنها تاثیر گذاشت، عامل مهمی است. سپس این تاثیرات باید عملی شود. لذا ما به جوانانی که مایلند در امور شهروندی خود دخیل شوند، خوشامد می گوییم. به نظرم یک سیاست مبتنی بر نظرات عامه مردم باید در محیطی طبیعی آغاز شود. جوانان همچنین می توانند در بحثهایی با اعضای دولت و پارلمان کشورشان شرکت کنند. سپس به منظورمشارکت درانتخابات پارلمان اروپا، با نمایندگان گفتگو کنند.

جوانان چه آینده ای از اروپا انتظار دارند؟ من از اینکه دیدم جوانان زیادی از سراسر اروپا، در طرح مشاوره اینترنتی «آینده اروپا» که من طراحی کرده بودم، شرکت کردند و نظر دادند، بسیار خوشحال شدم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها