Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سال ۲۰۱۳، سال شهروندان اروپایی

سال ۲۰۱۳، سال شهروندان اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما، کامی از لیون فرانسه پرسش خود را مطرح کرده و دانتیگونی پاپادوپولو، نماینده پارلمان اروپا، به او پاسخ می دهد:

کامی: “سلام کامی، دانشجو در لیون هستم. سال ۲۰۱۳، سال شهروندان اروپا نامگذاری شده است. برای ما چه نتیجه ای دارد؟”

دانتیگونی پاپادوپولو:
“بیست سال پس از امضای پیمان ماستریخت و تثبیت شهروندی اروپا، پانصد میلیون شهروند اروپایی از حقوقشان آگاه نیستند: – حق رفت و آمد آزاد در سراسر اتحادیه اروپا – کار آزاد – تبادل نظر – حق سفر به سراسر اتحادیه اروپا و همچنین – تقاضای حمایت دیپلماتیک و کنسولی و هنچنین مشاوره، هنگامی که آنها در یک کشور ثالث زندگی می کنند – امکان طرح سوال و ارائه به کمیته مربوط به طومار در پارلمان اروپا – حق آنها برای درخواست کمک از میانجیگر اروپایی، جهت پیدا کردن راه حل برای مشکلات روزمره و یا هر پاسخ دیگری که از نهادهای اتحادیه اروپا می خواهند.

به نظر من، باید کاری کنیم تا این سال شهروندان اروپایی، تنها یک مراسم نباشد و در این سال اقدامات عملی دقیقی صورت بگیرد.

در این دوران بحران اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، بسیار مهم است که شهروندان اروپایی از حقوق خود آگاه باشند و از آن استفاده کنند. همچنین ما به دموکراسی مشارکتی اعتقاد داریم. بر این باوریم که امروز اتحادیه اروپا از مسائل مردم دور است. بسیاری از مردم اروپا این شکایت را دارند که از چگونگی اتخاذ تصمیماتی که بر زندگی آنها تاثیر دارد، آگاهی ندارند و به حد کافی شفافیت وجود ندارد. بنابراین در سال شهروندان اروپا، هدف ما همکاری با سازمان های غیر دولتی، سازمان های زنان، جوانان، مجلسهای ملی و غیره است تا به آگاهی مردم افزایش دهیم و اطمینان حاصل کنیم که پانصد میلیون شهروند اروپایی واقعا مفهوم شهروندی اروپایی را می دانند.”

با همکاری بنیاد عالی اروپایی مدیریت (ISEG)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها