Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برابری جنسیتی در محل کار در کشورهای اروپایی

برابری جنسیتی در محل کار در کشورهای اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با همکاری پارلمان جوانان اروپا (EYP)

در برنامه این هفته سخن شما، “الزا” از فرانکفورت پرسش خود را مطرح کرده و “ماری کالینز“، از “لابی زنان اروپا” به او پاسخ می دهد:

“نام من الزا و از فرانکفورت در آلمان هستم. بزودی وارد بازار کار خواهم شد. آیا واقعا از همان فرصت هایی بهره مند خواهم شد که همکاران مرد از آن برخوردارند؟”

ماری کالینز:
“اول از همه، خبر خوب این است که قانون با شماست. طی چهل سال اخیر، اتحادیه اروپا، قوانین و دستورالعمل هایی را با هدف برابری بین زنان و مردان اعمال کرده است.
اطمینان از شرایط کاری یکسان و همینطور دستمزد یکسان، از نکات اساسی این قوانین است و بتازگی مقابله با آزار و اذیت در محل کار، از جمله آزار و اذیت جنسی هم بسیار جدی گرفته شده و در این قوانین گنجانده شده است.

با این حال، به شما توصیه می کنم، هنگامی که در جستجوی شغل هستید، سعی کنید دریابید سیاست های شرکتِ مورد نظر، در مورد حقوق و دستمزد کارمندان چیست. به عنوان مثال، بپرسید به غیر از دستمزد، از چه مزایای دیگری برخوردار خواهید بود.
همچنین باید در مورد سیاست های شرکتها در راستای ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی، اطلاعات بگیرید. شما یک زن جوان هستید و باید بدانید که در سالهای آینده ممکن است یک زن شاغل باردار بشوید. در هر حال، قانون از شما محافظت می کند. خیلی مهم است که با توجه به قانون، از حقوق خود آگاه باشید.

همچنین اجازه دهید توصیه دیگری هم به شما بکنم. هنگامی که قرارداد کاری خود را امضا می کنید، به هیچ وجه، هیچ کاغذ سفیدی را امضا نکنید. چون شاید در واقع، پیشاپیش کاغذ استعفای خود را امضا می کنید. چنین اتفاق هایی پیش می آید.
در مورد پیشرفت و ارتقاء کاری، باز هم توصیه می کنم به سیاست شرکت نگاه کنید.
زنان در چه جایگاهی هستند؟ آیا به پست های مهم دسترسی دارند؟ بدین معنی که آیا شما هم به این پست های کلیدی دسترسی خواهید داشت؟

در مورد اتحادیه های کارگری هم، باید پرس و جو شوید که آیا اتحادیه های کارگری وجود دارند یا نه؟ چرا که از طریق حمایت اتحادیه های کارگری می توانید از حقوق خود دفاع کنید. در آلمان نهادی وجود دارد که از برابری جنسیتی در محل کار دفاع می کند. اگر احساس می کنید، که به نوعی مورد تبعیض قرار گرفته اید، می توانید با آنها تماس بگیرید. آنها در برلین هستند.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها