Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیامدهای پیوستن به اتحادیه اروپا؟

پیامدهای پیوستن به اتحادیه اروپا؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، آندرئا از ایتالیا پرسش خود را در زمینه پیامدهای عضوبت در اروپا طرح می کند و پیتر استانو، سخنگوی کمیسیون اروپا پاسخ می دهد.

آندرئا: پیامدهای اقتصادی ورود اعضای جدید به اتحادیه اروپا در سال 2013 چیست؟

سال آینده تنها یک کشور به اتحادیه اروپا خواهد پیوست. یعنی کرواسی که در ماه ژوییه 2013 به عضویت این اتحادیه در می آید و پس از آن اتحادیه اروپا 28 عضو خواهد داشت.

با توجه به افزایش وسعت، برخی پیامدها و منافع اقتصادی کاملا آشکار است. وقتی که اتحادیه اروپا وسیعتر می شود هم به نفع اتحادیه و هم به نفع کشوری است که به عضویت اتحادیه در می آید. چون وقتی کشوری به اتحادیه اروپا می پیوندد نه تنها به معنای ثبات سیاسی و دموکراسی است، بلکه به معنای اضافه شدن کشور جدید و در نتیجه گسترش بازار مشترک است. و این یعنی قوانین، اصول و ارزش های اروپایی پیاده و فضای مساعد برای کسب و کار و سرمایه گذاری فراهم خواهد شد. به محض اینکه اعتماد بر تجارت حاکم شد، سرمایه گذاری ها آغاز می شوند و به رونق اقتصادی و کارآفرینی در کشور کمک خواهند کرد.

البته از سوی دیگر آنها که تولید می کنند به تبادل کالا و تجارت می پردازند و پای سود در میان است، و آشکارا وقتی ورود کرواسی به اتحادیه اروپا سودمند است باید آن را به فال نیک گرفت.

شما هم چناچه پرسش یا نظری دارید می توانید در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها