Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چگونه بر چالش بیکاری جوانان غلبه کنیم؟

چگونه بر چالش بیکاری جوانان غلبه کنیم؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسشی از طرف عمر از اسپانیا: “من بیست و پنچ ساله هستم و مدرک کارشناسی ارشد دارم. در حال حاضر، مانند بسیاری از جوانان اروپایی، برای پیدا کردن کار نمی دانم چکار کنم و کجا بروم. از هنگامی که بدنیا آمده ایم، تنها کاری که انجام دادیم درس خواندن بوده تا آیندۀ خوبی داشته باشیم. اما در حال حاضر هیچ آینده ای نداریم. آیا اروپا برنامه ای برای کمک به ما در دست دارد؟”

تئو اسپارِبوم، اقتصاددان در دفتر بین المللی کار، به این پرسش پاسخ می دهد :

متاسفانه آنچه برای این شخص جوان پیش آمده تنها مربوط به اسپانیا نیست. بطور کل در اروپا، نرخ بیکاری جوانان افزایش چشمگیری داشته است و از ۱۵.۸ درصد در سال ۲۰۰۷ به حدود ۲۲.۵ درصد در ماه ژوئیۀ امسال رسید.

این مشکل به ویژه در مورد اسپانیا قابل لمس است. متاسفانه اسپانیا یکی از معدود کشورهایی است که بیش از نیمی از افراد فعال جوان آن، در بیکاری بسر می برند. باید شرایط اقتصاد کلان بهبود بیابد تا دوباره به رشد اقتصادی برسیم. البته باید توجه داشته باشیم که حتی در بهترین شرایط، در کل افراد جوان در بازار کار در موقعیت دشوارتری قرار دارند یعنی به زمان بیشتری برای پیدا کردن کار نیاز دارند. آنها تجربه ندارند و اغلب فاقد یک شبکه برای پیدا کردن کار هستند.

یکی از گزینه ها، روی آوردن به “طرح تضمین اشتغال برای جوانان” است. این طرح به جوانان فرصت می دهد تا یک دورۀ آموزشی را آغاز کنند یا اینکه شغلی برای آنها فراهم می کند تا به این ترتیب دیگر مجبور به جستجو نباشند و کم کم انگیزۀ خود را از دست ندهند. حتی یک فرصت شغلی موقت هم می تواند یک شبکۀ تماس برای آنها ایجاد کند و به آنها برای آیندۀ زندگیشان کمی امید بدهد.

اما آنچه در حال حاضر می بینیم اینست که همۀ اینها کافی نیست و باید تلاش بیشتری کرد. ما فکر می کنیم که چند سال آینده هم دشوار خواهند بود و پیش بینی ها در سطح جهانی هم حاکی از آن است که بهبودی در میزان بیکاری جوانان حاصل نخواهد شد.

در میان مدت، در اروپا شاهد بهبود شرایط خواهیم بود اما این تا حدی به علت این واقعیت است که تعدادی از جوانان انصراف داده و بازار کار را رها خواهند کرد و در نتیجه در آمار افراد بیکار به حساب نمی آیند.

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها