Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نحوۀ شرکت در خدمت اختیاری در اروپا

نحوۀ شرکت در خدمت اختیاری در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “کِیت” از لندن پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “شنیده ام یک طرح اروپایی به جوانان اجازه می دهد کارِ داوطلبانه انجام دهند. من ۲۲ ساله هستم و دوست دارم در ایتالیا یا در فرانسه در یک مزرعۀ کشاورزی کار کنم. چگونه می توانم در این برنامۀ اروپایی شرکت کنم؟ “

ایزابل دوشی، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: “در چارچوب برنامۀ “جوانان در عمل“، اتحادیۀ اروپا طرحی را به نام “خدمت اختیاری اروپایی” راه اندازی کرده است. اگر شما هم می خواهید برای خدمت اختیاری داوطلب شوید، دو راه دارید: می توانید با یک سازمانی که برای انجام پروژۀ ویژه ای داوطلب می پذیرد تماس برقرار کنید یا اینکه میتوانید برای آغاز یک پروژۀ جدید با یک سازمان وارد گفتگو شوید.

همۀ جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ سال می توانند در خدمت اختیاری اروپایی به مدت دو تا دوازده ماه شرکت کنند. برای افرادی که وقت کمتری دارند یا گروه های بیش از ده نفر، این دوره می تواند، حداقل دو هفته ای باشد.

برای خدمت اختیاری حقوقی نمی گیرید اما همۀ هزینه های شما پوشش داده خواهد شد و غذا و محل خواب برای شما رایگان خواهد بود. حتی یک پول تو جیبی کوچک و بیمه هم به شما تعلق خواهد گرفت. البته برای تهیۀ بلیط سفر، شاید مجبور باشید، بخش کوچکی از آن، یعنی حداکثر ده درصد را بپردازید. خدمت اختیاری اروپایی معمولاً با همکاری دو یا چند سازمان انجام می شود. این سازمان ها مسئول جذب داوطلبان برای پروژه های خود در زمینه های مختلف هستند. به عنوان مثال در زمینۀ فرهنگ، ورزش، کودکان، میراث فرهنگی، هنر، حمایت از حیوانات، محیط زیست و همکاری در توسعه و آبادانی.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن 11 10 9 8 7 6 00800 تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها