Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سفر با حیوانات اهلی در اتحادیه اروپا

سفر با حیوانات اهلی در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “سیمونه آ” از بخارست پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “می خواهم با گربه ام از رومانی به ایتالیا سفر کنم. چه نکاتی را باید بدانم؟”

نینا کودلکووا، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد:

“بر اساس مقررات اتحادیه اروپا، اگر شما برای سگ، گربه یا موش اهلی خود پاسپورت داشته باشید، می توانید آزادانه در سراسر اتحادیه اروپا سفر کنید. این گذرنامه را دامپزشک صادر می کند و باید واکسن ضد هاری انجام شده باشد.

حیوان شما باید یک تراشۀ الکترونیکی یا خالکوبیِ قابل خواندن داشته باشد که تا قبل از سوم ژوئیۀ ۲۰۱۱ باید انجام شده باشد، و کُد آن دقیقاً با گذرنامۀ حیوان یکی باشد.
گذرنامۀ اتحادیه برای حیوانات خانگی، تنها مربوط به سگ، گربه و موش اهلی است و اگر شما حیوانات خانگی دیگری مانند خرگوش یا قناری دارید، باید قوانین مربوط به آنها را برای ورود و خروج از کشور بررسی کنید.

در مورد سگ ها، واکسن ضد هاری حتماً باید در گذرنامه درج شده باشد. علاوه بر این، برای ورود به فنلاند، ایرلند، مالت و بریتانیا، سگ باید در برابر کرم “اکینوکوکوس” هم محافظت شده باشد. این کار را باید در یک محدودۀ زمانیِ حداکثر ۱۲۰ ساعت و حداقل ۲۴ ساعت قبل از ورود به فنلاند، ایرلند، مالت و بریتانیا و توسط یک دامپزشک انجام شده و در گذرنامه گواهی و مهر شده باشد.

اگر سگ، گربه یا موش اهلی شما، کمتر از ۳ ماه دارد و هنوز واکسینه نشده است، باید قوانین داخلی کشوری را که به آن سفر می کنید، مطالعه کنید.”

شما هم می توانید پرسش‌های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها