چگونگی ارائه نسخه پزشکی در خارج از کشور

چگونگی ارائه نسخه پزشکی در خارج از کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “دیوید” از “بروژ” در بلژیک پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “آیا یک داروخانه در ایتالیا، نسخه ای را که توسط یک دکتر بلژیکی صادر شده است قبول می کند، یا اینکه باید داروهایمان را در کشور خود خریداری کنیم؟”

لویزا لارانخو، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: “نسخه ای که توسط دکتر شما صادر شده است در همۀ کشورهای اتحادیه اروپا معتبر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که مجوز داروها توسط مقامات ملی هر یک از کشورها صادر می شود و ممکن است داروهایی که پزشک شما تجویز کرده است، در کشور دیگر اروپایی در دسترس نباشند یا اینکه نام آنها متفاوت باشد. بهتر است از پزشک خود بخواهید که نام علمی آن و مقدار مصرف را دقیقاً قید کند تا کار داروخانۀ خارجی ساده تر انجام شود.

هزینۀ دارو در کشورهای مختلف متفاوت است. هنگامی که در خارج از کشور دارو می خرید، به احتمال زیاد باید قیمت را به طور کامل بپردازید، حتی اگر در کشور خودتان اینطور نیست.

برای اینکه این هزینه ها به شما بازپرداخت شود، باید صورت حساب آنها را به ادارۀ بیمۀ درمانی خود ارائه کنید تا بر اساس میزان بیمۀ کشورتان این هزینه ها به شما برگردانده شوند. از آنجا که قوانین مربوط به دارو در کشورهای مختلف، متفاوت هستند، باید بدانید که ممکن است برای خرید برخی داروها که در کشور شما بسادگی در دسترس هستند، در کشور دیگر به نسخۀ پزشک نیاز باشد.”

شما هم می توانید پرسش‌های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها