نگاهی متفاوت به بازیهای المپیک لندن

نگاهی متفاوت به بازیهای المپیک لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازیهای المپیک جشنی برای ورزشکاران سراسر جهان است. کسب مدال های طلا، نقره و برنز بر طبق اختلاف ثانیه ای یا صدم ثانیه ای رقم می خورد. در حالی که تا آغاز بازی های المپیک لندن تنها چند روز باقی مانده، برخی این سوال را مطرح می کنند که چرا در این موقعیت بحران اقتصادی، باید برای این بازی ها میلیارد ها یورو هزینه کرد؟

جنبش موسوم به “اشغال” سعی خواهد کرد صدای خود را برای محکومیت آنچه “سلطۀ پول و فساد بر این بازی ها” می داند به گوش همه برساند. باید گفت که در بازی های المپیک سابقۀ فساد، دوپینگ و سوء استفادۀ مالی وجود دارد. چگونه می توان با این تصویر منفی مبارزه کرد؟ چگونه لندن می تواند متفاوت باشد؟

در مورد فساد، از رشوه هایی که شهرهای مختلف برای میزبانی بازی ها، به اعضای کمیتۀ المپیک می پرداختند، می توان صحبت کرد. دوپینگ هم یکی از مشکل های همیشگی بوده و هیچ وقت برگزارکنندگان نتوانستند از آن جلوگیری کنند. در مورد هزینه ها هم، باید گفت هزینه بازی های لندن تا اکنون دو برابر تخمین های اولیه بوده است که خود چالشی برای دولت بریتانیا است که همزمان در حال کاهش بودجۀ کشور است.

در این برنامۀ ۲۵ ثانیه، علی شیخ الاسلامی، خبرنگار یورونیوز در لندن، و همچنین “کِری آن مندوزا“، سخنگو و بنیانگذارِ گروه “المپیک ما” که وابسته به جنبش “اشغال” است و “دنیس ابوت“، سخنگو و مسئول آموزش در کمیسیون اروپا، مهمان کریس برنز هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟