Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادغام جامعه کولی ها در اروپا

ادغام جامعه کولی ها در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “گَبور” از بوداپست پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است: “چرا در اروپا نژادپرستی علیه کولی های هنوز تا این حد رایج است؟”

“یوروئن شوکِنبروک“، نماینده ویژه شورای اروپا در امور کولی ها به این پرسش پاسخ می دهد: “آنچه در مورد تبعیض و نژادپرستی باید گفت، نگاه متفاوت اکثریت مردم به کولی ها است. این مسئله تنها در مورد کولی ها صورت نمی گیرد و شامل گروه ها و اقلیت های دیگرِ جامعه نیز می شود. برای مثال در بسیاری از کشورها می توان تبعیض علیه همجنسگرایان را دید. البته در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کولی ها بیشتر از گروه های دیگر مورد تبعیض قرار می گیرند.

قانون نقش مهمی را بازی می کند. قوانین ضد تبعیض و قوانین شورای اروپا، اصلی را برای حمایت از این حق اولیه انسانی در نظر گرفته اند اما چیزی که مهم است نحوۀ برخورد مردم و چگونگی تغییر نگاه مردم است. ایجاد این تغییرات تنها با وضع یک قانون صورت نمی گیرد بلکه به یک عملکرد سیاسی قوی نیز نیاز دارد.

این مسئله در جامعۀ اروپا سابقه دارد و در دوران نازی ها نیز کولی ها مورد آزار قرار می گرفتند. پس از جنگ جهانی دوم، در بسیاری از کشورها دیدیم که، هولوکاستِ کولی ها به رسمیت شناخته نشد. به همین علت کمیسیون حقوق بشر شورای اروپا، خواستار تشکیل یک کمیسیون ملی برای یافتن حقیقت است.

دو کار جالب از سال ۲۰۱۰ میلادی انجام می شوند که لازم به ذکر می دانم. ما در حال آموزش میانجی هایی میان کولی ها هستیم. یعنی افرادی که در سطح محلی به منظور ایجاد ارتباطات بهتر کار می کنند، و میان جوامع به حاشیه رانده شده و نهادهای عمومی نقش میانجی را بازی می کنند. نکته دیگر، بسیار کلی تر است: ما در حال حاضر با دولت های ملی به نحو نزدیکی گفتگو می کنیم و سعی داریم کاری کنیم که سیاست های آنها را موثرتر کنیم. برای دولت ها ادغام کولی ها، مسئلۀ آسانی نیست و ما باید به آنها کمک کنیم.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق وب سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها