اتحادیه نوآوری های اروپایی

اتحادیه نوآوری های اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

“اتحادیه نوآوری ها ” بخشی از راهبرد 2020 اروپا را تشکیل می دهد. رویکرد این راهبرد مبتنی بر حمایت از ابدعات و نوآوری ها است. در برنامه این هفته سخن شما کارلوس از مادرید پرسش این هفته را مطرح می کند.

پرسش این هفته:
چه زمانی اتحادیه نوآوری های اروپایی به معنای واقعی آن را خواهیم داشت؟
به عبارت دقیقتر، چه زمانی در زندگی روزمره، در جریان کار، در کوچه ، خیابان و بازار تاثیر تحقیقات آزمایشگاهی را شاهد خواهیم بود؟

روبرت جان اسمیت، مدیر بخش تحقیقات و نوآوری های کمیسیون اروپا در پاسخ به این پرسش گفت:

چالشی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، ایچاد اتحادیه نوآوری های اروپا است. اتحادیه قدرتمندی که کانون فعالیت پژوهشگران برجسته و ممتاز باشد، از سازوکار مناسبی برای مبادله دانش و فناوری بین فضای دانشگاهی و صنعت برخوردار باشد. بطوریکه درآن صنایع قدرتمند در کنار مجموعه ای از پژوهشگران ممتاز در ارتباط با هم قرار گیرند.

در واقع می توان گفت اروپا به اندازه کافی در حوزه پژوهش و نوآوری هزنیه نکرده است. هدف کشورهای عضو اتحادیه اروپا این بوده که سه درصد از تولید ناخالص داخلی سال 2010 را به این امر اختصاص دهند.

این هدف محقق نشده و سهم پژوهش و نوآوری در حال حاضر دو درصد ازتولید ناخالص داخلی است.
و بنابراین باید تغییراتی صورت گیرد. ما واقعا به سرمایه گذاری در حوزه دانش اقتصادی نیازمندیم و وظیفه اتحادیه اروپا و اعضای آن پرداختن به این امر است.

اواخر ماه اکتبر در ابتکاری نمادین، اتحادیه نوآوری ها را معرفی کردیم که از ابداعات و نوع آوری ها در اروپا حمایت می کند. این امر به دستاوردهای پژوهش ها نیز مانند کالا و محصولات بازار، امکان خرید و فروش می دهد.

در این زمینه، در حال ارائه پیشنهادهایی هستیم نظیر بازنگری کامل سیستم های استاندارد به منظور استفاده مطلوب تر از امکانات و تجهیزات. برای این منظور ارزانترین و البته نه لزوما باهوشترین پیمانکاران را انتخاب می کنیم.
از سوی دیگر درصدد نوسازی دانشگاهها هستیم به گونه ای که بتوانند پاسخگوی نیازهایمان باشند.

به عبارت دیگر، در درون اتحادیه نوآروی ها، مجموعه ای از اقدامات ویژه در حال انجام است، از جمله ایجاد بازاری برای سرمایه های پر خطر و همینطور برای ثبت اختراعات.

شما هم اگر پرسشی یا نظری دارید می توانید آنها را در وبسایت یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها