Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پلیس لس‌آنجلس در آبیاری گیاهان و باغ‌ها بر شهروندان نظارت می‌کند

خشکسالی در کالیفرنیا
خشکسالی در کالیفرنیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا در حال اتخاذ رویکرد جدیدی برای حفاظت از منابع آبی است. ساکنان این شهر پس از تحمل ماه‌ها خشکسالی اکنون تنها دو روز در هفته و به مدت هشت دقیقه می‌توانند باغ‌ها و گیاهان خود را آبیاری کنند.

آگهی

شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا در حال اتخاذ رویکرد جدیدی برای حفاظت از منابع آبی است. ساکنان این شهر پس از تحمل ماه‌ها خشکسالی اکنون تنها دو روز در هفته و به مدت هشت دقیقه می‌توانند باغ‌ها و گیاهان خود را آبیاری کنند. اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. بلکه پلیس نیز بر این روند نظارت دارد.

آن‌ها در خیابان‌ها گشت زنی می‌کنند و کسانی که قوانین آبیاری را رعایت نمی‌کنند جریمه می‌شوند.

دیمون آیالا، مدیر اداره آب و برق لس‌آنجلس می‌گوید: «ابتدا پلیس تذکر می‌دهد. بعد از آن جریمه ۲۰۰ دلاری است. اگر تکرار شود رقم به ۴۰۰ دلار می‌رسد و سپس ۶۰۰ دلار.» وی با این حال تاکید می‌کند که این طرح برای درآمدزایی نیست.

وی اضافه می‌کند: «ما واقعا به‌دنبال پول نیستیم. این پول برای ما آب نمی‌شود. ما در حال تلاش برای تغییر رفتار هستیم.»

چرا آبیاری باغ‌ها در کالیفرنیا محدود شده است؟

میانگین مصرف آب در ایالت کالیفرنیا در حوزه کشاورزی ۴۰ درصد، در حوزه زیست محیطی ۵۰ درصد و تنها ۱۰ درصد آن شهری است.

آبیاری در فضای باز به‌طور خاص بزرگترین هدر رفت آب در مناطق شهری را شامل می‌شود و بنا به گفته مدیران اداره آب شهری کالیفرنیای جنوبی، محوطه سازی مقاوم به خشکی و «مناسب کالیفرنیا» می‌تواند تا ۸۵ درصد بیشتر از چمن‌کاری در مصرف آب صرفه‌جویی کند.

ماریان سایمون، برنده یک جایزه معتبر در حوزه طراحی منظر پایدار شهری، مردم را به ایجاد باغ‌های «دوستانه کالیفرنیا» تشویق می‌کند. به این معنی که باغ‌ها چمن‌کاری کمتری دارند و درخچه‌ها و گیاهان مقام‌تری در برابر خشکسالی در آن‌ها کاشته می‌شوند. اما همه چیز طبق این خواسته پیش نمی‌رود.

سایمون می‌گوید: «متاسفانه مردم علاقه‌مند به سنگ‌ریزه و قلوه سنگ [برای تزیین باغ] هستند اما با این کار به‌طور کامل چشم‌انداز را از بین می‌برد. آن‌ها به دنبال چمن مصنوعی هستند که کاملا کار اشتباهی است.»

آیا ساکنان لس‌آنجلس قوانین را رعایت می‌کنند؟

محدودیت‌ها جدید با اعلام اریک گارستی، شهردار لس‌آنجلس و پس از رای قاطع ۱۳ بر صفر اعضای شورای شهر اجرایی شده و از سخت‌ترین محدودیت‌های آبیاری در فضای باز شهری محسوب می‌شود.

دیمون آیالا، مدیر اداره آب و برق لس‌آنجلس معتقد است که همیشه ساکنان و شهروندان به طور عمد از قوانین سرپیچی نمی‌کنند.

او می‌گوید: «بسیاری از مواقع آن‌ها از این آیین‌نامه‌ها اطلاعی ندارند. این وظیفه ما است که به آن‌ها آموزش دهیم.»

وی اضافه می‌کند: «واقعیت این است که آبیاری در این زمان برای برخی از باغ‌ها کفایت می‌کند و حتی با آب کمتری هم می‌توان آن‌ها را آبیاری کرد اما این میزان آب برای چمن‌های سنتی کافی نیست و نمی‌توانند با آن دوام بیاورند.»

مقامات اداره آب و برق لس‌آنجلس اعلام کردند که تقاضا برای آب از سوی ساکنان لس‌آنجلس در ماه ژوئن ۹ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است که کمترین میزان مصرف آب ثبت شده در این ماه در طول تاریخ شهر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیق تازه: خشکسالی زمینه ظهور و گسترش اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش را ایجاد کرده است

موج گرمای زودرس و خشکسالی؛ ایتالیا در پنج منطقه شمالی وضعیت اضطراری اعلام کرد

استفاده از دوچرخه در اروپا؛ کدام کشورها بهترین مشوق‌ها را برای رکاب‌زدن تا محل کار ارائه می‌کنند؟