Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صرفه جویی در آبیاری مزارع با استفاده از پهپادها

صرفه جویی در آبیاری مزارع با استفاده از پهپادها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آب و هوای خشک غرب آمریکا موجب شده است آب در این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

آگهی

آب و هوای خشک غرب آمریکا موجب شده است آب در این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار باشد. کشاورزان در ایالت کالیفرنیا به شکل مداوم در جستجوی راههایی برای استفاده مناسب از منابع طبیعی هستند.

یکی از این راهها استفاده از فناوری پهپادهاست که در مزرعه ای در نزدیکی لوس بانوس، در حدود ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی سانفرانسیسکو به کار گرفته شده است.

کَنون مایکل، از شرکت بولز فارمینگ (Bowles Farming) می گوید: «خشکسالی عامل مهمی است که موجب شده است تا آنجا که می توانیم به دنبال بازدهی بالا باشیم. در نتیجه در این سیستم آبیاری گرانقیمت سرمایه گذاری کردیم تا به این ترتیب بتوانیم در ۴۰ تا ۵۰ درصد از آبی که مصرف می کردیم، صرفه جویی کنیم. اکنون با استفاده از فناوری پهپادها می توانیم به این هدف دست یابیم: می توانیم اطمینان حاصل کنیم که سیستم درست کار می کند و ما آن را درست طراحی کرده ایم. می توانیم هر مشکلی را پیش از هدر رفتن آب شناسایی کنیم.»

این پهپاد مجهز به یک دوربین مادون قرمز حرارتی است و دارای قابلیت کنترل با لوح های رایانه ای و تلفن هوشمند نیز هست. پهپاد بر فراز مزرعه پرواز می کند و از نقاط مرطوب و خنک که امکان نشت آب در آنها وجود دارد، تصویربرداری می کند.

بسیاری از کشاورزان از این تصاویر مادون قرمز برای تشخیص تفاوت رنگ گیاهان که می تواند بیانگر وجود مشکلی باشد، استفاده می کنند.

کَنون مایکل می گوید: «اکنون شما می توانید در همین لحظه پهپاد را بر فراز مرزعه به پرواز در بیاورید و به تفاوت های حرارتی پی ببرید و در یابید در کدام محل نشت آب رخ داده است. این فناوری به قدری جدید است که ما از تمام توانایی های بالقوه آن بی اطلاع هستیم. سرعت تحول آن به حدی است که ما تنها تلاش می کنیم کار را آغاز کنیم و اطمینان حاصل کنیم در خط مقدم این فناوری قرار داریم.»

در چهار سال گذشته ایالت کالیفرنیا خشک ترین دوران خود را از زمان ثبت داده های آب و هوایی پشت سر گذاشت. با این حال زمستان سال جاری میلادی بارندگی در این ایالت نسبتا زیاد بود و منجر به پر شدن منابع آب در شمال کالیفرنیا شد. این در حالی است که جنوب این ایالت همچنان با خشکسالی مواجه بود و به همین دلیل خشکسالی در کالیفرنیا پایان نیافت.

انتظار می رود در سال جاری با استفاده از پهپاد در این مزرعه ۱۰ کیلومتر مربعی، به اندازه آب مورد نیاز ۵۵۰ خانواده چهار نفره صرفه جویی انجام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات