بالا گرفتن اتهامات تعرض جنسی علیه تیل لیندمان رهبر گروه موسیقی متال رامشتاین

تیل لیندمان
تیل لیندمان Copyright Venla Shalin/Redferns/Getty Images
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که گروه موسیقی متال رامشتاین در حال برگزاری تور اروپایی خود است، اتهامات تعرض جنسی تازه‌ای علیه رهبر آن تیل لیندمان منتشر شده است.

آگهی

شهادت یک هوادار ایرلندی علیه تیل لیندمان، خواننده آهنگساز و شاعر آلمانی،  ده‌ها زن را تشویق کرده است تا پرده از موارد تعرض علیه خود توسط وی بردارند.

در ابتدا این شلبی لین، کاربر ۲۴ ساله، بود که در حساب‌های توییتر و اینستاگرام خود لیندرمن ۶۰ ساله و سایر اعضای گروه را متهم کرد در مهمانی بعد از کنسرت در شهر ویلنیوس لیتوانی با اضافه کردن مواد مخدر به نوشیدنی‌اش از او سوءاستفاده کرده‌اند.

خانم لین گفته است که در ابتدا شخصی به نام «آلنا ماکیوا»، که خود را «مدیر اجرا» خوانده، از او برای حضور در «ردیف صفر» کنسرت دعوت به عمل آمده است.

ردیف صفر یک فضای محدود و خاص در مقابل صحنه کنسرت‌ها است که به گروهی از زنان انتخاب‌شده اختصاص دارد. کسانی که در این ردیف حاضر هستند می‌توانند قبل یا بعد از نمایش با خواننده و نوازندگان گروه در جشن‌های خصوصی شرکت کنند و به نظر می‌رسد وظیفه خانم ماکیوا یافتن دختران جوان برای پر کردن این ردیف بوده است.

شلبی لین در این باره در حساب شخصی خود در توییتر گفت: «آلنا ماکیوا از من دعوت کرد تا در ردیف صفر به او ملحق شوم. هفته گذشته برای او پیامی در اینستاگرام ارسال کردم و از او پرسیدم چگونه می‌توانم به مهمانی‌های بعد کنسرت بروم و می‌خواهم در نظر گرفته شوم. او سن و محل تولد من را پرسید و وقتی پاسخ دادم برای من پیوندی برای عضویت در یک گروه واتساپ ارسال کرد.»

لین در ادامه گفته است که در مهمانی با لیندمن ملاقات کرده و در آنجا وی می‌خواسته با او رابطه جنسی داشته باشد. ظاهراً زمانی که دختر جوان از انجام خواسته او امتناع ‌کرده، خواننده رفتار تهاجمی از خود نشان داده است.

شلبی لین می‌گوید مشکوک است که در نوشیدنی‌اش چیزی ریخته باشند، چرا که بخشی از آن شب را به خاطر ندارد و بعد از کنسرت نیز بدن خود را کبود شده یافته است. او همچنین ادعا می‌کند که تا ۲۴ ساعت بعد از کنسرت استفراغ می‌کرده است.

این کاربر با انتشار تصاویر جراحات خود در فضای مجازی از این خواننده مشهور موسیقی متال شکایت کرده است. حالا در پی شهادت شلبی لین، گزارش‌های بیشتری از موارد تعرض منتشر شده که می‌تواند نشان‌دهنده بخشی از یک روند سیستماتیک سوءاستفاده باشد.

شلبی لین تصاویری از کبودی‌های بدن خود منتشر کرده است

شبکه ان‌دی‌آر و روزنامه زوددویچه تسایتونگ آلمان نیز گزارشی اختصاصی با بیش از ده‌ها روایت از زنان مختلف منتشر کرده‌اند که تجربیاتی شبیه شلبی لین داشته‌اند.

این گزارش فرآیندی را به تصویر می‌کشد که در آن دختران جوان جذاب که اکثرا ۲۲ سال دارند، به عنوان شرکت‌کننده در مهمانی‌های بعد از کنسرت دعوت می‌شوند. در این مهمانی‌های خصوصی که الکل و مواد مخدر غیرقانونی سرو می‌شود، آقای لیندمان با دخترانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی انتخاب شده‌اند رابطه جنسی برقرار می‌کند.

این دختران تعریف کرده‌اند که چگونه تیم رامشتاین به آنها نزدیک شده و از برخی از آن‌ها خواسته‌ است تا قبل از مراسم عکس بفرستند. این افراد گفتند که از آنها خواسته شده تا به شیوه خاصی لباس بپوشند و سپس به «ردیف صفر» کنسرت دسترسی پیدا کرده‌اند. بنابراعلام یکی از این دختران، مستقیما به او گفته‌اند اجازه شرکت در مهمانی فقط مخصوص کسانی است که علاقه‌مند به داشتن رابطه جنسی با لیندمان هستند.

سینتیا (نام مستعار) که در آن زمان ۲۲ ساله بود، کنسرتی در سال ۲۰۲۰ را به یاد آورده است که طی آن لیندمان به او اشاره کرد تا در پشت صحنه به او بپیوندد. وی می‌گوید برای برقراری رابطه جنسی او را به اتاق مجاور برده‌اند به نحوی که «نمی‌توانسته است آن را رد کند». او می‌گوید: «با خودم فکر کردم که خدای من، این دردناک است. امیدوارم که زود تمام شود. همه چیز به سرعت و با خشونت اتفاق افتاد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آسوشیتد پرس
تیل لیندمان رهبر گروه موسیقی متال رامشتاینآسوشیتد پرس

گروه رامشتاین ابتدا در واکنش به اتهامات شلبی لین بیانیه‌ای را در ۲۸ مه در حساب توییتری خود منتشر کرد و گفت «با توجه به ادعاهای منتشر شده در اینترنت در مورد ویلنیوس، ما این احتمال را که ادعا می‌شود در کنسرت ما رخ داده است رد می‌کنیم.»

با این حال و پس از بالا گرفتن شهادت دختران دیگر، این گروه اکنون بیانیه تازه‌ای صادر کرده و گفته است آنها «این اتهامات را بسیار جدی می‌گیرند و خواسته‌شان این بوده که هواداران هم در صحنه اجرای کنسرت و هم در پشت‌صحنه احساس امنیت کنند.»

بسیاری از طرفداران رامشتاین می‌گویند بیانیه‌های این گروه ناکافی بوده و برخی از دارندگان بلیت تور فعلی سعی کرده‌اند از دست بلیت‌های خود خلاص شوند.

در میانه اتهامات فعلی، شعری از لیندمن از سال ۲۰۲۰ نیز به طور گسترده در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده که وی در آن نوشته است: «دوست دارم وقتی می‌خوابی با تو بخوابم ... کمی روفینول در یک لیوان شراب... اصلاً نمی‌توانی حرکت کنی... و به خواب می‌روی. چه موهبتی.»

گروه رامشتاین با انتشار بیانیه‌ای گفته است اتهامات را جدی می‌گیرد

در پی انتشار این گزارش‌ها انتشارات «کیپنهوئر & ویچ»، ناشر کتاب‌های تیل لیندمان، به همکاری با این خواننده پایان داده است.

آگهی

در بیانیه‌ای که توسط این انتشاراتی منتشر شده آمده است:«در جریان انتشار گزارش‌های کنونی، ما از وجود یک ویدئوی پورن مطلع شدیم که در آن تیل لیندمان با استفاده از کتابی که ما در سال ۲۰۱۳ منتشر کردیم دست به خشونت جنسی ضد زنان می‌زند. ما از آزادی هنر دفاع می‌کنیم ولی چنین عملی را نقض فاحش اعتماد و مخالف ارزش‌هایمان می‌دانیم... بنابراین تصمیم گرفتیم همکاری خود را با تیل لیندمان فورا پایان دهیم.»

تور اروپایی گروه رامشتاین در ۲۲ مه در ویلنیوس آغاز شد و قرار است در سراسر اروپا و در طول تابستان ادامه داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بی‌تی‌اس؛ در مورد سوپراستارهای کی پاپ در جشن تولد ده سالگی آن‌ها چه می‌دانیم؟

اسطورۀ اپرای اسپانیا به آزار جنسی و سوء استفاده از قدرت متهم شد

جشنواره موسیقی «بدون مرد» در سوئد بدنبال ادعای تجاوز جنسی