Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

صدای سحرانگیز «جوناس کافمن» با موضوع عشق همراه با فیلارمونیک وین

با همکاری
صدای سحرانگیز «جوناس کافمن» با موضوع عشق همراه با فیلارمونیک وین
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جوناس کافمن: «انرژیی که روی صحنه احساس می کنیم بخاطر وقفه طولانی مدتی است که داشته‌ایم. چاه احساسات خالی است و اشتیاق سیری‌ناپذیری برای پر شدن وجود دارد. به همین دلیل همه با حسی چند برابر خودشان را روی صحنه وقف کرده‌اند.»

ارکستر فیلارمونیک وین در باغ‌های پرشکوه کاخ «شون‌برون« وین اتریش طیفی از موسیقی‌های پرشور از جمله آثار کلاسیک، موسیقی فیلم، باله و ملودی‌های وینی را با حضور تعداد محدودی از تماشاگران اجرا کرده است.

در این کنسرت جوناس کافمن، خواننده تنور در کنسرت تابستانی همه را افسون کرد، کنسرتی که به «عشق» اهدا شده است.

این مجموع کنسرت‌ها به رهبری والری گرگیف روسی اجرا شد.

دانیل فروشوآ، رئیس ارکستر فیلارمونیک وین می گوید: «وقتی برنامه آماده شد من واقعا خوشحال شدم. وقتی شما ریچارد واگنر را می بینید و اینکه او چطور می تواند عشق را در اپرای «تریستان و ایزولده» بیان کند یا ریجارد اشتراوس در اپرای «شوالیه گل سرخ».»

دانیل فروشوآ، می افزاید: «همه این آهنگسازان وقتی درباره عشق آهنگ می ساخته‌اند، همه چیزشان را به کار گرفته‌اند.»

جوناس کافمن، خواننده آلمانی تنور می گوید: «عشق یکی از بزرگترین انگیزه‌های ساخت موسیقی است. برای قرنها و حتی هزارها و احتمالا از ابتدای آنچه موزیک می نامیم، وضع همینطور بوده است. موزیک بیان چیزها و انتقال احساسات است. اپرای «هیچکس نباید بخوابد» اسرارآمیز است. حتی جوانانی که اولین بار به آن گوش داده‌اند می گویند: باورنکردنی است، شگفت انگیز است.آنها حتی یک کلمه از متن را نمی فهمند و با این وجود بلافاصله مشتاق آن می شوند.»

والری گرگیف، رهبر روسی ارکستر می گوید:‌ «جاکومو پوچینی، خوب می دانست چگونه در یک دقیقه چیزی بسیار بسیار به یادماندنی و بسیار بسیار زیبا خلق کند.»

معولا ۱۰۰ هزار نفر در این قصر برای شنیدن موسیقی می آیند اما به دلیل بحران کووید ۱۹، این برنامه برای تعدادی خوش شانس اجرا شد.

دانیل فروشوآ، می گوید: «این کنسرت برای ما شعله‌ای از امید به آینده است.» و والری گرگیف، می افزاید: «کنسرتی است که ملودی‌های شاد ارائه می کند، برای امروز سه برابر ارزشمندتر است.»

جوناس کافمن می افزاید: «فکر می کنم انرژیی که شما می توانید روی صحنه احساس کنید بخاطر وقفه طولانی مدتی است که داشته‌ایم. چاه احساسات خالی است و اشتیاق سیری‌ناپذیری برای پر شدن وجود دارد.به همین دلیل همه با احساسی چند برابر خودشان را روی صحنه وقف کرده‌اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فوران احساسات؛ نوای سحرآمیز موسیقی ارکستر فیلارمونیک وین

کنسرت سال نو ارکستر فیلارمونیک وین با پیام امید، صلح و برادری

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان