«هنرکاغذی» از کره جنوبی تا لندن

«هنرکاغذی» از کره جنوبی تا لندن
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز

هنرمندی از کره جنوبی می‌خواهد مخاطبانش را در لندن با «هنر‌کاغذی‌» اش غافلگیر کند.

 ایلهوا کیم، هنرمند اهل کره جنوبی آثار هنری خود را که تابلو‌هایی کاغذی و در اندازه بزرگ است در نمایشگاهی با نام «پرتره لمسی» به نمایش گذاشته است.

تابلوهای کاغذی این هنرمند از هزاران طومار درهم پیچیده کاغذی تشکیل شده است. ایلهوا کیم برای ساختن طومار از کاغذ دست‌ساز کره‌ای ساخته شده از درخت توت استفاده کرده است. او به هر لوله طومار شده «بذر» می‌گوید. «بذر»‌ها در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف هستند و در کنار هم دنیای تصویری جدیدی می‌سازند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این هنرمند می‌گوید:«اگر به تابلوها از نزدیک نگاه کنید، هر کدام از بذرها برای خود دنیایی هستند. ولی در عین‌حال بخشی از دنیایی بزرگتر نیز هستند که با در کنار هم قرار دادن دنیاهای کوچک بذری خلق شده‌اند.»

کیم برای هر خلق هر کدام از این تابلوهای کاغذی، ماه‌ها وقت صرف می‌کند. ساختن هزاران متر طومار درهم پیچیده، فرآیند طولانی و خسته‌کننده ایست ولی کیم خسته‌گی ناپذیر است. او می‌گوید در صورتی از کوره در می‌رود که نتواند تصاویر ذهنی‌اش را با کاغذها خلق کند.

این هنرمند اهل کره جنوبی هشت سال است که در زمینه هنرهای کاغذی فعالیت می‌کند و تحصیلات خود را در رشته «نقاشی شرقی» به پایان رسانده است. او تا به حال در بسیاری از نقاط جهان نمایشگاه برگزار کرده است.