Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیسنی، رکورد دار پرفروش ترین فیلمهای سال ۲۰۱۶

دیسنی، رکورد دار پرفروش ترین فیلمهای سال ۲۰۱۶
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در رقابت میان پرفروش ترین فیلم های سال، ۲۰۱۶ سال موفقیت قابل توجه شرکت دیسنی بود.

آگهی

در رقابت میان پرفروش ترین فیلم های سال، ۲۰۱۶ سال موفقیت قابل توجه شرکت دیسنی بود. تا ماه دسامبر، این شرکت آمریکایی با فروش داخلی دو و نیم میلیارد دلار، رکورد سال گذشته شرکت یونیورسال را شکسته است. انیمیشن «موآنا» (MOANA) چند هفته پس از اکران در ماه نوامبر همچنان پرفروش ترین فیلم باقی ماند. پیش بینی می شود فروش جهانی کمپانی دیسنی که مالک استودیوی انیمیشن پیکسار، انتشارات مارول و صاحب امتیاز جنگ ستارگان است تا پایان سال ۲۰۱۶ از مرز ۷ میلیارد دلار بگذرد.

همه فیلم های دیسنی از جمله «کاپیتان آمریکا – جنگ داخلی» (CAPTAIN AMERICA: CIVIL WAR) رکورد دار گیشه بوده اند. این فیلم با فروش بالای یک میلیارد دلار، براساس داستان های مصور مارول ساخته شده و جزیی از مجموعه فیلمهای آونجر و کاپیتان آمریکا است.

فیلم «زوتوپیا» (Zootopia) در رتبه سوم جای گرفته است. با فروش جهانی یک میلیارد دلار، داستانی با شخصیت های حیوانی است. روباه و خرگوش این دشمنان قدیمی، با همکاری هم پرده از یک توطئه بر داشته و دوستان صمیمی هم می شوند.

«در جستجوی دوری» (FINDING DORY) بخش جدیدی از داستان «جستجوی نمو» (Finding Nemo) است که ۱۳ سال پیش در استودیو پیکسار ساخته شد. «در جستجوی دوری» تا نیمه دسامبر بیش از یک میلیارد دلار فروش جهانی داشته است.

مقام پنجم در موفقیت گیشه به «کتاب جنگل» با فروش جهانی ۹۶۶ میلیارد دلار اختصاص دارد. این فیلم اقتباس جدیدی از «کتاب جنگل» نوشته رودیارد کیپلینگ، نویسنده بریتانیایی قرن نوزدهم است. کمپانی دیسنی چهل سال پیش اولین نسخه سینمایی این کتاب را ساخت. بازیگران معروف سینما از جمله بن کینگزلی، بیل موری، اسکارلت یوهانسون و لوپیتا نیونگو صدای شخصیت های اصلی داستان را اجرا می کنند.

در حالی که ۲۰۱۵، سال کمپانی یونیورسال پیکچرز در پرفروش ترین فیلم ها بود، ۲۰۱۶ نیز سال تقریبا سودآوری برای این شرکت ۱۰۰ ساله به حساب می آید. «زندگی پنهان حیوانات خانگی» (THE SECRET LIFE OF PETS) در جدول ده فیلم برتر، به فروش جهانی ۸۷۰ میلیون دلار دست یافت. مکس، سگ قدیمی و دوک سگ جدید خانواده و یک خرگوش قهرمان های این انیمیشن سه بعدی خانوادگی هستند.

«بت من علیه سوپرمن: طلوع عدالت» (Batman v Superman: Dawn of Justice) فیلم جدید از مجموعه ابرقهرمان های افسانه ای، فروش ۸۷۳ میلیون دلاری در گیشه سینماهای جهان را برای خود ثبت کرد. این محصول براردان وارنز، دنباله فیلم سال ۲۰۱۳ بود و ماه مارس ۲۰۱۶ اکران شد.

شرکت برادران وارنر با دو محصول دیگر، کارنامه نسبتا موفقی در میان ده فیلم برتر سال داشت. فیلم «جوخه خودکشی» بر اساس کتاب های مصور دی سی کامیکس و فیلم «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها» (FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM) بر اساس کتاب «جی کی رولینگ» نویسنده بریتانیایی به تریتب ۷۴۵ و ۶۸۰ میلیون دلار بلیط فروختند.

«دد پول» (DEADPOOL) محصول شرکت فاکس قرن بیستم، یک فیلم ابر قهرمانی براساس کتابهای مصور مارول است که پس از اکران آن در ماه فوریه به فروش ۷۸۲ میلیارد دلار دست یافت. فیلم داستان یک مامور ویژه و آدمکش را به تصویر می کشد که برای درمان سرطان تحت معالجه خاص قرار می گیرد.

اکران «روگ وان» (ROGUE ONE: A STAR WARS STORY) فیلم جدید از مجموعه جنگ ستارگان در آخرین هفته دسامبر ۲۰۱۶ و همزمان با اوج تعطیلات سال میلادی چشم انداز موفقیت قابل توجه شرکت دیسنی در گیشه را تضمین می کند. فیلم پیشین از مجموعه جنگ ستارگان به نام «نیرو بیدار می شود» سال ۲۰۱۵ بیش از ۲ میلیارد دلار فروش جهانی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

والت دیزنی ۲۸ هزار نفر را به دلیل رکود ناشی از کرونا اخراج می‌کند

رویدادهای جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی چه خواهد بود؟

بدون شرح، مروری بر سال ۲۰۱۶: سیل و طوفان