والت دیزنی ۲۸ هزار نفر را به دلیل رکود ناشی از کرونا اخراج می‌کند

شهربازی دیزنی‌لند آناهایم
شهربازی دیزنی‌لند آناهایم Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دامارو هفته پیش از فرماندار کالیفرنیا خواسته بود تا برای بازگشایی دیزنی‌لند کمک کنند و هشدار داده بود که در غیر این صورت شرکت دیزنی مجبور به حذف ده‌ها هزار شغل خواهد شد.

شرکت والت دیزنی روز سه شنبه ۲۹ سپتامبر (۸ مهر) اعلام کرد به دلیل تعطیلی و قرنطینه کرونایی و رکود اقتصادی ناشی از آن در کالیفرنیا، ۲۸ هزار نفر از کارکنان بخش پارک‌های تفریحی خود در آمریکا را اخراج می‌کند.

آگهی

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای گفته است که با توجه به الزام رعایت فاصله اجتماعی و کاهش مشتریان از ترس همه‌گیری کرونا و نیز به دلیل نبود اطمینان از زمان رونق دوباره کسب و کار، مجبور به گرفتن چنین تصمیمی شده است. جاش دامارو، رئیس شهربازی‌های دیزنی در این زمینه گفت: «این تصمیم دشواری بوده. معتقدیم گام‌هایی که برمی‌داریم به ما اطمینان می‌دهد تا وقتی که به وضعیت عادی بازگشتیم فعالیت جدی‌تر و کارآمدتری داشته باشیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دامارو هفته پیش از فرماندار کالیفرنیا خواسته بود تا برای بازگشایی دیزنی‌لند کمک کنند و هشدار داده بود که در غیر این صورت شرکت دیزنی مجبور به حذف ده‌ها هزار شغل خواهد شد.

حدود دو سوم اخراجی‌ها را کارکنان پاره‌وقت تشکیل می‌دهند.

شهربازی دیزنی‌لند در آناهایم، در نزدیکی لس آنجلس که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند، پس از «مجیک کینگدام» (سرزمین جادویی) در مجموعه تفریحی «والت‌ دیزنی ورلد» در اورلاندو، دومین شهربازی پربازدید جهان است. برخلاف پارک‌های تفریحی دیزنی در فلوریدا، توکیو، هنگ کنگ، شانگهای و پاریس، تفریحگاه دیزنی‌لند در آناهایم آمریکا تا کنون به دلیل محدودیت‌های کرونایی در کالیفرنیا بازگشایی نشده است.

ابتدا قرار بود دیزنی‌لند در ماه ژوئیه بازگشایی شود، اما به دلیل افزایش مجدد شیوع کووید۱۹ و تصمیم مقامات محلی مبنی بر اعمال محدودیت‌های پیشین، بازگشایی این مکان باز هم به تعویق افتاد. این در حالیست که پیش از این با فروکش کردن آمار کرونا، برخی کسب و کارها در مناطقی از کالیفرنیا مجددا بازگشایی شده بود.

بر اساس برآوردها، تعطیلی و رکود اقتصادی حدود ۴.۷ میلیراد دلار خسارت به شرکت دیزنی وارد کرده و ارزش سهام پایه این شرکت نیز در معاملات با میانگین افت ۱.۵ درصدی به ۱۲۳.۵۷ دلار رسیده است.

در ایالت کالیفرنیا تا کنون بیش از ۸۰۵ هزار مورد ابتلا به کرونا مشاهده شده که بیشترین آمار در ایالات متحده است. این ایالت همچنین پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین ایالت آمریکاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی پارک‌ دیزنی در فلوریدا با وجود ادامه شیوع ویروس کرونا

دیسنی، رکورد دار پرفروش ترین فیلمهای سال ۲۰۱۶

گشایش نخستین «دنیای دیزنی» در چین