Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مستند رقصنده، داستان زندگی سرگی پولونین، بالرین جوان اوکراینی

مستند رقصنده، داستان زندگی سرگی پولونین، بالرین جوان اوکراینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرگی پولونین پدیده دنیای رقص است که در نوزده سالگی توانست به جوان ترین رقصنده اصلی سلطنتی بریتانیا تبدیل شود.

آگهی

سرگی پولونین پدیده دنیای رقص است که در نوزده سالگی توانست به جوان ترین رقصنده اصلی سلطنتی بریتانیا تبدیل شود. دو سال بعد، با خروج ناگهانی اش از این شغل باعث حیرت همه شد. او در سن ۲۵ سالگی و در اوج موفقیت اعلام کرد که قصد دارد رقص باله را کنار گذاشته و در رشته بازیگری فعالیت کند. مستند «رقصنده» به زندگی و سردرگمی های این بالرین با استعداد می پردازد.

سرگی در مورد این مستند می گوید: «من دوست داشتم که در همه صنعت های سرگرمی تجربه داشته باشم بنابراین باله را رها کردم و به صنعت سینما پیوستم. پیش از این فکر می کردم که این مستند، تنها می خواهد به زندگی من بعنوان بالرین بپردازد.»

سرگی پس از همکاری با دیوید لاشاپل، کارگردان موزیک ویدئوی «مرا به کلیسا ببر» از هوزیر، نوازنده ایرلندی یک بحران شغلی جدی را پشت سر گذاشت. موزیک ویدئوی او در یوتیوب بیش از ۱۶ هزار بیننده داشت.

این موفقیت، او را در مسیر جدیدی قرار داد. این اثر قرار بود خداحافظی پولونین با رقص باله باشد اما او متوجه شد که می تواند در دنیای سختگیر و محدود باله هم به آرزوی خود دست پیدا کند. سرگی در اینباره می گوید: «در واقع می خواستم ویدئو «مرا به کلیسا ببر» آخرین رقص من باشد و بعد به مدرسه بازیگری بروم تا بتوانم در هالیوود بمانم. ولی هنگام فیملبرداری بسیار احساساتی شدم و نه ساعت گریه کردم. فیلمبرداری طولانی بود و تمام احساسات مرا درگیر کرد. بعد از آن که خالی شدم و همه چیز برایم روشن شد فهمیدم که قدم بعدیم چه خواهد بود و آیا با رها کردن رقص خوشحال خواهم بود یا نه.»

این مستند در سفرهای پولونین به بریتانیا، یالات متحده، روسیه و سرزمین مادریش اوکراین همراه اوست و بجز باله، جنبه های دیگر از زندگی او را نیز به ما نشان می دهد. جنبه هایی مانند از خود گذشتگی خانواده اش در راه موفقیت این رقصنده جوان. خانواده سرگی از شهر کوچک و فقیر خرسون بودند. زمانی که او نه سال داشت پدر و مادر بزرگش برای کار به پرتقال و یونان رفتند تا بتوانند مخارج آموزش او را تامین کنند.

این رقصنده اوکراینی، دنیای باله را مثل زندان می دانست و معتقد بود که آنها آزادی هنرمند را از او می گیرند. او می گوید : «بعنوان هنرمند باید بتوانید خلق کنید. بعضی اوقات در شرکت های بزرگ مجبور می شوی یک کار را بارها و بارها تکرار کنی. هنرمندها هم به اندازه شرکت ها، لباس ها و صحنه های تئاتر مهم هستند. حرف من خطاب به رقصندگان این استکه نگذارید از شما سواستفاده کنند و برای خواسته هایتان ایستادگی کنید.»

مستند «رقصنده» به کارگردانی استیون کنتور در جشنواره بین المللی فیلم ورشو موفق به دریافت جایزه تماشاگران شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد