Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«دیجیتال شدن و تناقض امروز» در نهمین دوسالانه هنر معاصر برلین

«دیجیتال شدن و تناقض امروز» در نهمین دوسالانه هنر معاصر  برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دوسالانه هنر معاصر برلین با مضمون پدیده دیجیتال و تناقضهای جهانی شدن آغاز به کار کرد.

آگهی

دوسالانه هنر معاصر برلین با مضمون پدیده دیجیتال و تناقضهای جهانی شدن آغاز به کار کرد. عنوان نهمین دوره «زمان حاضر در استتار» است و برگزار کنندگان با اشاره به مضمون نمایشگاه گفته اند بی ثباتی وضعیت امروز نباید دلیلی برای کسالت و رخوت باشد بلکه باید به هنر معاصر انرژی و انگیزه بدهد.

مارکو روسو، از برگزارکنندگان دوسالانه با اشاره به هدف از برپایی آن می گوید: «دوسالانه برلین گردهمایی هنر معاصر برای گفتگو با شهر، مردم و همچنین هنرمندان دنیا است. هدف ما تقویت و انعکاس صدای هنرمندان است. همه این هنرمندان از مسائل روز حرف می زنند. علاوه بر آن برلین هم بخشی از این گفتگوهاست.»

«موزه شادی» عنوان کار سیمون فوجی وارا، هنرمند متولد لندن است. او که در برلین زندگی می کند برای ساخت این چیدمان از پژوهش اقتصادی برادرش در مورد احساس رضایت و تاثیر آن بر اقتصاد الهام گرفته است. پروژه آرمن آوانسیان و الکساندر مارتوس، دو هنرمند اتریشی به نام «احتیاط» بازسازی یک سازمان اطلاعاتی برای مردم است.

آرمن آوانسیان می گوید: «من فکر می کنم نکته جالب دوسالانه به طور کلی این است که تنها نقد دنیا یا بستری برای بازتاب آن نیست، بلکه بر تغییر و تحول در بعد واقعی آن متمرکز شده است، مانند اقدامات مردم، افکار آنها، اقداماتی برای تغییر واقعیت و همچنین چگونگی تغییر واقعیت. این تنها از یک راه ممکن است که همانا آینده است. تنها با دیدن آینده و یا دید آینده نگرانه می توانیم بر دنیای امروزمان تاثیر داشته باشیم.»

این دوسالانه می خواهد بستری برای گفتگو در باره دنیای پسا دیجیتال از تجارت تا سلفی، سازمانهای اطلاعاتی و «بیت کوین» یا پول اینترنتی باشد. نهمین دوسالانه برلین تا ۱۸ سپتامبر ( ۲۸ شهریور) در مکانهای مختلف پایتخت آلمان برقرار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان