«روز استقلال: بازخیز» موجودات فضایی پس از بیست سال

«روز استقلال: بازخیز» موجودات فضایی پس از بیست سال
نگارش از Euronews

قسمت دوم از فیلم علمی تخیلی «روز استقلال» بزودی اکران میشود. «روز استقلال: بازخیز» (Independence Day: Resurgence) فصل دیگری از یک فاجعه جهانی را روی پرده نقره ای زنده می کند. اولین بخش فیلم بیست سال پیش ساخته شد. فیلم آخرالزمانی جدید، نبرد نیروهای اهریمنی اتحاد همه ملتها و شجاعت چند قهرمان برای نجات دنیا را به تصویر می کشد.

به گفته رولاند امریش، کارگردان آلمانی فیلمهای «روز استقلال»، داستان این بار بر محور نسل جوانی شکل می گیرد که در فردای فاجعه زندگی می کنند. او می گوید: «دنیای دیگری است دنیایی که متحد شده و نسل جدید با این واقعیت بزرگ شده که در صورت تمرین و آموزش سخت می تواند زمین را در مقابل حمله موجوات بیگانه محافظت کند. این برای من اندیشه بسیار مثبتی بود.»

کارگردان ۶۰ ساله می گوید به موجوات غریب فضایی اعتقاد ندارد ولی به نظر او فانتزی جذابی است. او می افزاید: «پس از اینکه فیلم اول را ساختم همیشه فکر می کردم ایکاش موجودات فضایی یک بار دیگر به زمین بیایند. ولی به آن اندازه بد و شیطانی نباشند. هنوز هم فکر می کنم اگر چنین چیزی روی بدهد ارتباط ما با موجودات فضای بیگانه شگفت انگیزترین لحظه زندگی بشر خواهد بود.»

اولین فیلم با بودجه ۶۰ میلیون یورو، برنده اسکار جلوه های ویژه شد و به فروش ۷۰۰ میلیون یورو در گیشه دست یافت. فیلم «روز استقلال: بازخیز» با شرکت ستاره های قدیمی و جدید، از ۲۲ ژوئن (دوم تیر) در اکران بین المللی است.