Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقام سابق پنتاگون: موجودات فضایی وجود دارند

تصویری از شی ناشناس پرنده که توسط جنگنده‌‌های آمریکایی ثبت شده
تصویری از شی ناشناس پرنده که توسط جنگنده‌‌های آمریکایی ثبت شده
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مدیر سابق «برنامه شناسایی تهدیدهای هوا-فضایی پیشرفته» آمریکا گفته است که مستنداتی درباره فرازمینی‌ها وجود دارد و «ما در جهان تنها نیستیم.»

آگهی

لوییس الیزوندو، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت که موجودات فضایی وجود دارند. وی با بیان این که مدارک متقنی درباره فرازمینی‌ها وجود دارد گفت: «ما در جهان تنها نیستیم.»

لوییس الیزوندو «برنامه شناسایی تهدیدهای هوا-فضایی پیشرفته» پنتاگون را رهبری می‌کرده و معتقد است که این تحقیقات باید از حالت محرمانه خارج شوند و به اطلاع عموم مردم برسند.

افشاگری نیویورک تایمز، تایید پنتاگون

برای نخستین بار نشریه نیویورک تایمز برنامه محرمانه وزارت دفاع آمریکا را افشا کرد و بلافاصله پنتاگون وجود چنین تحقیقاتی را تایید نمود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، پنتاگون بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی در این زمینه تحقیق می‌کرده و سالانه ۲۲ میلیون دلار از بودجه ۶۰۰ میلیاردی خود را به این برنامه اختصاص داده بود.

گفته می‌شود که این پروژه در سال ۲۰۱۲ به دلیل مخالفت برخی اعضای پنتاگون پایان یافته است. لوییس الیزوندو در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت که استعفایش از پنتاگون به دلیل توقف این برنامه بوده است. وی همچنین تاکید کرد که «تحقیقات به نتایج زیادی» رسیده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اشیای ناشناس پرنده‌ای که خلبان‌ها دیدند

بر اساس بیانیه وزارت دفاع آمریکا، این برنامه با حمایت هری رید، رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنا آغاز شد. گفته می‌شود جرقه آغاز این تحقیقات، ویدئویی از یک شی پرنده ناشناس بود که در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط ۲ جنگنده نیروی دریایی آمریکا گرفته شده بود.

این ویدیو شی ناشناسی را نشان می‌دهد که به صورت عمودی و افقی حرکت می‌کند و گاهی به دور خود می‌چرخد. گفتگوی ضبط شده میان خلبان‌های جنگنده‌های آمریکایی حاکی از آن است هر دو خلبان به شدت از دیدن این شی پرنده متعجب شده‌اند.

مدیر سازمان حمایت از مالیات دهندگان آمریکایی که از حامیان توقف این برنامه است هزینه برای آن‌را بیهوده دانست و گفت «این که خلبان‌ها چیزهایی می‌بینند که نمی‌توانند آن‌را شناسایی کنند» اتفاق عجیبی نیست و بارها روی داده است. وی با این استدلال افزود که پرداخت ۲۲ میلیون دلار در سال برای چنین برنامه‌ای «دیوانگی» است. 

بیشتر بخوانید: 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف منظومه‌ای با هشت سیاره؛ شبیه به منظومۀ شمسی

«روز استقلال: بازخیز» موجودات فضایی پس از بیست سال

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد